Perustaja Mirko

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.10.2017 01:51:38 Jäseniä 26 Vierailuja 2 891 Medioita 692

Videopeleihin liittyvät

Itseruskettuva Itseruskettuva
ppl who play fortnite ppl who play fortnite
Jatkoa Sonic-desingille Jatkoa Sonic-desingille
PeliLogiikka - Tomb Raider [1996] PeliLogiikka - Tomb Raider [1996]
Bongo Cat esiintyy Bongo Cat esiintyy
Jos kuolet virtuaalisesti, kuolet myös oikeasti Jos kuolet virtuaalisesti, kuolet myös oikeasti
Pelit ei-pelaajan silmin Pelit ei-pelaajan silmin
Pasi ja Anssi Pasi ja Anssi
Snake, the thermaldrill. Go get it. Snake, the thermaldrill. Go get it.
Ajelulla Ajelulla
Metal Gear Sunrising Metal Gear Sunrising
Heitä karismaa Heitä karismaa
Pokepallo-parantolassa Pokepallo-parantolassa
Diglet Diglet
Science! Science!
Tresdin ei ajatellut kysyä kahdesti Tresdin ei ajatellut kysyä kahdesti
Pikku gondola Pikku gondola
Resident evil Resident evil
Jännäjuttuja osa II Jännäjuttuja osa II
Brandish 2: The Planet Buster (PC-98) - Prison Brandish 2: The Planet Buster (PC-98) - Prison
alabama n*igger alabama n*igger
Gamer cat Gamer cat
Kismirrien kokkauskomitea Kismirrien kokkauskomitea
Luovuta varastetut esineesi Luovuta varastetut esineesi
 726 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.1 MB, 1 tiedosto
29.04.2018 20:55:56
[ + 2 | ]

Paska kusi

[11294] [0.jpg] [0.1 MB] [640x553] [] []
0.jpg

nintendo

(40)  · 

xbox

(11)  · 

napit väärinpäin

29.04.2018 22:11:35
#52333 [+-] Piilota Suosittele

Viikko menee harjotellessa kun vaihtaa. Ja toinen ku vaihtaa takasi. Ja sen viikon aikana ei osaa oikein pelata kummallakaan.

Mutta entäs se Y-akseli, invertoitu vai ei? Tässä oli yksi peli missä ei totuttu tapa toiminut ja sen kanssa oli ihan sama homma. Harkitsin pitäisikö vaihtaa elämäntapaa lopullisesti, mutta opettelin sitten kuitenkin vanhan tavan takaisin.

29.04.2018 22:18:37
#52337 [+-] Piilota Suosittele

52329 paitsi että nintendon kaikissa konsoleissa sama järjestely vielää nykyään. Asiasta voidaan väitellä että kummalla on väärinpäin jos nintendon layout tuli 10 vuotta aikaisemmin. Ite aattelen sen niin että xbox on oikeassa koska x-akseli on vaakaan ja y-akseli pystysuuntaan ja a tulee ennen b:tä. Nintendo ei muutenkaan ole oikein ikinä osannu tota ohjaimen tekemisen jaloa taitoa tästä esimerkkejä on n64, gamecube, wii ja switch -ohjaimet.

30.04.2018 18:27:09
#52618 [+-] Piilota Suosittele

52584 Yritin keksiä syytä sille miksi vihaan nintendon a-näppäimen sijaintia niin paljon mut kai se on vaan tottumuksesta kiinni. Sitä en ymmärrä että miksi switchin ohjaimessa on start näppäin niin hankalassa paikassa ja home-näppäin kätevästi siinä kohdalla missä kaikissa muissa ohjaimissa on start. Pitää pistää peli pauselle niin heittää alkuscreeniin.

02.12.2018 20:30:03
#127897 [+-] Piilota Suosittele

@volmari85 tässä pitää tietää että xbox 1:ssä joka julkaistiin 2001 niin oli tuo sama näppäimistösijoittelu, koska se on xboxin tapa tehdä asiat ja ettei tule patentti kiistaa nintendolta.

[ 7 viestiä | ]