Perustaja Mirko

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.10.2017 01:51:38 Jäseniä 26 Vierailuja 2 050 Medioita 691

Videopeleihin liittyvät

luolaston teho käyttäjä luolaston teho käyttäjä
DRG - M1000 endurance DRG - M1000 endurance
Bongolovania Bongolovania
Crash Gachic♂♂t Crash Gachic♂♂t
Rutiinitarkastus Rutiinitarkastus
Hän oli hyvä mies Hän oli hyvä mies
Perkeleen lagi Perkeleen lagi
Pois suojastani! Pois suojastani!
IQ on paccsu IQ on paccsu
Resident evil Resident evil
Touhou Youyoumu ~ Perfect Cherry Blossom [OPL3] Touhou Youyoumu ~ Perfect Cherry Blossom [OPL3]
Billy palaa Kantosta jakamaan Homontain iloja Billy palaa Kantosta jakamaan Homontain iloja
Only Fallout Things... Only Fallout Things...
Red Alert - Hell March Red Alert - Hell March
Vauhtiliiga Vauhtiliiga
Niin se tämän maan päällä kulkee Niin se tämän maan päällä kulkee
Tarjolla on juustoo ja jyystöö Tarjolla on juustoo ja jyystöö
GamerGrandma GamerGrandma
sammunut terroristi sammunut terroristi
Jotkut pelit koukuttaa huolella Jotkut pelit koukuttaa huolella
Vielä lisää jatkoa Sonic-elokuvan kunnialle Vielä lisää jatkoa Sonic-elokuvan kunnialle
Porukka runkkaa taas basessa Porukka runkkaa taas basessa
Jack Bros. (Virtual Boy) - Level 2 (Grim Reaper's Cavern) Jack Bros. (Virtual Boy) - Level 2 (Grim Reaper's Cavern)
Modaamisen iloja Modaamisen iloja
 446 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.1 MB, 1 tiedosto
29.04.2018 20:55:56
[ + 2 | ]

Paska kusi

[11294] [0.jpg] [0.1 MB] [640x553] [] []
0.jpg

nintendo

(34)  · 

xbox

(9)  · 

napit väärinpäin

29.04.2018 22:11:35
#52333 [+-] Piilota Suosittele

Viikko menee harjotellessa kun vaihtaa. Ja toinen ku vaihtaa takasi. Ja sen viikon aikana ei osaa oikein pelata kummallakaan.

Mutta entäs se Y-akseli, invertoitu vai ei? Tässä oli yksi peli missä ei totuttu tapa toiminut ja sen kanssa oli ihan sama homma. Harkitsin pitäisikö vaihtaa elämäntapaa lopullisesti, mutta opettelin sitten kuitenkin vanhan tavan takaisin.

29.04.2018 22:18:37
#52337 [+-] Piilota Suosittele

52329 paitsi että nintendon kaikissa konsoleissa sama järjestely vielää nykyään. Asiasta voidaan väitellä että kummalla on väärinpäin jos nintendon layout tuli 10 vuotta aikaisemmin. Ite aattelen sen niin että xbox on oikeassa koska x-akseli on vaakaan ja y-akseli pystysuuntaan ja a tulee ennen b:tä. Nintendo ei muutenkaan ole oikein ikinä osannu tota ohjaimen tekemisen jaloa taitoa tästä esimerkkejä on n64, gamecube, wii ja switch -ohjaimet.

30.04.2018 18:27:09
#52618 [+-] Piilota Suosittele

52584 Yritin keksiä syytä sille miksi vihaan nintendon a-näppäimen sijaintia niin paljon mut kai se on vaan tottumuksesta kiinni. Sitä en ymmärrä että miksi switchin ohjaimessa on start näppäin niin hankalassa paikassa ja home-näppäin kätevästi siinä kohdalla missä kaikissa muissa ohjaimissa on start. Pitää pistää peli pauselle niin heittää alkuscreeniin.

02.12.2018 20:30:03
#127897 [+-] Piilota Suosittele

@volmari85 tässä pitää tietää että xbox 1:ssä joka julkaistiin 2001 niin oli tuo sama näppäimistösijoittelu, koska se on xboxin tapa tehdä asiat ja ettei tule patentti kiistaa nintendolta.

[ 7 viestiä | ]