Perustaja Mirko

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.10.2017 01:51:38 Jäseniä 26 Vierailuja 2 775 Medioita 692

Videopeleihin liittyvät

jonnet muistaa jos muistaa jonnet muistaa jos muistaa
Psyduck käyttää hämäyksen Psyduck käyttää hämäyksen
Jerry Jerry
Skini Skini
Maailman lopun simulaatio Maailman lopun simulaatio
Uus DLC Uus DLC
Super mäiskis veljekset Super mäiskis veljekset
Viimeiset pokemon jutut Viimeiset pokemon jutut
Tresdin ei ajatellut kysyä kahdesti Tresdin ei ajatellut kysyä kahdesti
snäp snäp
Tahnee Cain & The Tryanglz - Photoplay - YM2151+SegaPCM Tahnee Cain & The Tryanglz - Photoplay - YM2151+SegaPCM
Pelit ei-pelaajan silmin Pelit ei-pelaajan silmin
Piu piu miau miau Piu piu miau miau
Leveä lore Leveä lore
EA - It's all in the wallet EA - It's all in the wallet
Gta hyppy Gta hyppy
boobs boobs
What's going on? What's going on?
nerf this nerf this
59442c844a915.webm 59442c844a915.webm
Hyvästi Hyvästi
Häiritsevää Häiritsevää
ei tuu virheitä ei tuu virheitä
Joku aasialainen pimu Joku aasialainen pimu
 730 näyttökertaa, 9 viestiä, 3.1 MB, 1 tiedosto
09.10.2020 15:10:23
[ + 3 | ]

Montaako olet pelannut?


amiga

(9)  · 

peli

(180)
09.10.2020 18:47:13
#397668 [+-] Piilota Suosittele

North ; South oli kaverin kanssa hauskaa. Yleensä hyökkäsin yhdellä ukolla kaverin armyy vastaan koska se oli tehokasta. Usein voitin. Hevosmiehet olivat vaikeita sille yhhdelle ukolle... Koska niska poikki nopeesti. Tykillä ei tehnyt mitään useimmiten.

09.10.2020 21:45:25
#397781 [+-] Piilota Suosittele

>>397706

Kyllä juu. Pääsihhän sieltä toisaalta yli. Ainoa mikä häiritsi human vs CPU = IBN 640 vai millä vitu nimellä se oli pystyi liikuttamaan kaikki yksiköitä samaan aikaan. Kun taas human vain yhtä ellei ajoittanut niitä sopiviksi.

Tapoin sillä yhdellä ukolla aina cpu:n porukat. Vaikein osa oli sitä junataistelua saatana!!! Puukkoo lensi ja miestä kans.

09.10.2020 23:13:07
#397823 [+-] Piilota Suosittele

Olipa monta monituista tuttua. En millään muista ton 2:06 nimeä, mutta se oli huippu. Ja Moonstone kans. Ja Test Drive ja se ja tuo ja tämä ja ja ja... Löysin muuten taannoin Moonstonen PC:lle. Ei ollu yhtään sen helepompi ku aikonaankaan. Perkeleen villisiat veteli mut aina kumoon. Tuolla ois vielä Amiga 600 HD kaapin perällä völläämässä. Sitä en muista onko siihen enää läheskään kaikkia pelejä enää jälellä. Onneks nykyään on sentään emulaattoreita niin pääsee vieläki pellaileen vaikka Ports Of Callia jos siltä tuntuu.

Jännä ku nykyään tuntuu kaikki aina rajottuvan siihen, että kuinka hyvät grafiikat niissä on vaikka tarinat ja muut ois ihan perseestä. Puhumattakaan C64 peleistä. Good times, good times.

[ 9 viestiä | ]