Perustaja Mirko

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.10.2017 01:14:00 Jäseniä 12 Vierailuja 1 491 Medioita 303

Autoihin liittyvät

Lara ja matukat Lara ja matukat
mun rekisterikilvet mun rekisterikilvet
Boset Boset
only in russia only in russia
pintaruostetta pintaruostetta
auto vilkuttaa auto vilkuttaa
hyvin toimii hyvin toimii
Ja vielä pellitkin paskaksi,,, Ja vielä pellitkin paskaksi,,,
mekaanikkoelämää mekaanikkoelämää
Hehr Hehr
nainen parkissa nainen parkissa
Haluaa kyydit Haluaa kyydit
Muna tonne Muna tonne
wee :*D wee :*D
kyllä sillä ajaa voi vielä kyllä sillä ajaa voi vielä
kesä auto kesä auto
Ei toiminu suojakilpi Ei toiminu suojakilpi
Käyhä se näinki Käyhä se näinki
klassikko klassikko
kova kilpailu kova kilpailu
Myyntikuva romusta Myyntikuva romusta
mummolla kiire mummolla kiire
maniacs maniacs
Koppi pois tieltä Koppi pois tieltä
 560 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.75 MB, 1 tiedosto
07.11.2021 21:26:56
[ + 1 - | ]

Fiat punto

[58221] [fiat-punto.png] [0.75 MB] [500x779] [] []
fiat-punto.png

fiat punto

 · 

auto

(623)
08.11.2021 00:18:58
#514082 [+3] Piilota Suosittele

>>514018

Edelleen tuolla bensaturbo-Capturilla, vaikka onhan tuo ihan hulluksi tuo bensan hinta jo noussut.

Ja toki tiesin, että kun Capturissa oli 20 heppaa tehoa enemmän kuin Shitkossa, että bensankulutus varmaan hieman nousee, mutta täytyy myöntää, että talvikaudella työmatka-ajossa 1 litra / 100km lisää oli aikamoinen yllätys. Tiesin tosin senkin, että automaatti varmaan vaikuttaa vähän myös kulutusta nostavasti, mutta silti yllätyin.

Jos on töitä edelleen ja sähköautojen latausnopeus 3-vaihepistokkeesta nopeutuu + ympärivuotinen range saadaan 500 kilometriin perheauton koko- ja hintaluokassa, niin 2023 voisi ostaa sähköauton.

Taitaa kuitenkin olla niin, että tuo yhtälö ei vielä vuonna 2023 ole totta, joten ehkä sitten bensaturboinen Dacia Duster voi olla valinta vuonna 2023.

08.11.2021 01:22:51 | 01:26:53
#514093 [+1] Piilota Suosittele

>>514082
sitten kun sähköautot yleistyy ja bensa maksaa vintsan litra, mihin muuten kyhätään joku kortti että vain tällä kortilla saat ostaa bensiiniä, niin sähkön hinta kallistuu ihan vitusti ja venäjä nauttii kun ne siirtää tänne virtaa.
jostain ne verotulot on otettava ja duunareiltahan se otetaan.
tää on vain mutu mutta veikkaan että bensan hinta kallistuu seuraavan 10v aikana ehkä sinne 5e litra paikkeille ja siihen tulee joku kortti millä saat bensaa ja kortti myönnetään vain yrityksille ja harvoille valituille tärkeille ihmisille ketkä asuu korvessa.

[ 6 viestiä | ]