Perustaja Mr_Pihvi

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 08.11.2018 05:00:35 Jäseniä 5 Vierailuja 1 621 Medioita 140

feissarimokat

Broileri ja Karkkilan tappaja-Tuula Broileri ja Karkkilan tappaja-Tuula
Jonilla on sormi liipasimella... Jonilla on sormi liipasimella...
On se tuo Facebook ihana paikka... On se tuo Facebook ihana paikka...
Sanoma lehti mies ja nimiasioita Sanoma lehti mies ja nimiasioita
Marika, teh siviilipoliisi, varastaa pikkupojan pyörän Marika, teh siviilipoliisi, varastaa pikkupojan pyörän
Smoothie, kullista kuvia, sanaleikki ja nännipaita Smoothie, kullista kuvia, sanaleikki ja nännipaita
Yksinkertaiset kissanhoito-ohjeet Yksinkertaiset kissanhoito-ohjeet
Hyvinkään tunteiden pursottama herkkutatti Hyvinkään tunteiden pursottama herkkutatti
Huoruli luuli liikoja Huoruli luuli liikoja
Sekopäisiä Sekopäisiä
Damn autocorrect Damn autocorrect
Pertti - Vapaamielinen mielipuoli Pertti - Vapaamielinen mielipuoli
Romani kompilaatio Romani kompilaatio
RASMUS RASMUS
Näprättävää, banaanipuu ja kaiketon karjalanpiirakka Näprättävää, banaanipuu ja kaiketon karjalanpiirakka
Ahas... Ahas...
Naisten tietotoimisto Naisten tietotoimisto
Turun roskalava Turun roskalava
Kaikenlaista... Kaikenlaista...
"Se gif kun mies nostaa pistoolin ohimolle jammaillessaan.& "Se gif kun mies nostaa pistoolin ohimolle jammaillessaan.&
O-ou O-ou
Ilmastonmuutos on Nightwishin syytä Ilmastonmuutos on Nightwishin syytä
Siemennestettä itkevä karhu Siemennestettä itkevä karhu
Kohtaamisia kaupoilla osa 98 Kohtaamisia kaupoilla osa 98
 998 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.14 MB, 1 tiedosto, 08.02.2020 23:01:39
[ + 6 | ]

Ilmastonmuutos on Nightwishin syytä

[39437] [0.jpg] [0.14 MB] [519x1487] [] []
0.jpg

nightwish

(9)  · 

feissarimokat

(147)  · 

uv-säteily

 · 

planeetan tuho

 · 

facebook

(184)  · 

planeetta

(8)  · 

kuolema

(82)
08.02.2020 23:45:27
#304625 [+-] Piilota Suosittele

Ilmasto ja ylipäätään planeettamme tila (mm. muovia täynnä olevat meret) on toki tärkeä asia, mutta kun media on saanut yhdet jos toiset Tiinat sekoilemaan ja hallitusta myöten tehdään mielipuolista mikronäpräystä, jotta Gretat ja Tiinat saisivat nukkua yönsä rauhassa.

Jos ilmastorahasto oikeasti keskitetään cleantech-innovaatioiden yritystueksi, se on sentään hyvä asia, mutta pahoin pelkään, että muutama paikallinen Himanen + muut Hyvä Veli -koplarit ottavat kivat rahat taskuihinsa ja Samariini keskittyy vain verottamaan ja rankaisemaan työtä tekevää luokkaa harhaluuloissansa, joihin kuuluu mm. 2030 liikenteen päästövähennykset.

09.02.2020 00:48:12
#304654 [+-] Piilota Suosittele

Voitais muuten laittaa tulille kampanja "pakastimet ilmastonmuutosta vastaan" ja jäädyttää niin paljon jääkuutioita kuin pakastimesta lähtee!

09.02.2020 23:44:43
#304997 [+-] Piilota Suosittele

Hahhah.. voihan perse mitä tolloja maa päällään kantaa.

Kun lapset olivat taaperoita, ruoanlaittoon meni vaimon osalta 10-15 minuuttia pidempään kuin mun (30s) (koskee myös petipuuhia joten turpa kii), koska luki artikkelin jossa mikroaallot säteilyttävät ruokaan myrkyllistä säteilyä.

Meni puol vuotta kehittää teoria miten selittää miksi se ei ole mahdollista. Mansplaining tai joku vammanen uudissana.

[ 5 viestiä | ]