Mää vielä joten kuten ymmärrän, että syyään kallaa lihan tilalla, mutta että nuita sun "höysteitäs"? Nehä o perkele kielletty jo Geneven sodankäyntisäännöissä, että kellekkään ei saa tommosia tunkia suuhun.
>>580944 No jos totta puhutaan niin et kyllä tonnikalaakaan. Purkissa oleva marinointi kuitenki kypsentää kalan. Ja kyllähän sinä sen itsekkin tiesit, että nythän puhutaan kandesta täysin eri asiasta.
>>583457 Kasvikset kuuluu kaneille ja kanit sitte ihmisravinnoksi. Joskus oon hernekeittoa maistanu, mutta seassa onki ollu puolen kiloa rantuläskiä ja pari desiä viskiä.
Pistit päälle jotain grillimaustetta vai mitä toi onkaan, tosin pilasit sen jo siinä että paistoit sen. Tonnikala ja lohi on parasta sillai et heittää suolan päälle ja louskii menemää.
[
16 viestiä
|
]
⭰
mässyt
Kännimätöt
Lihapullat muusilla
4x Pepperoni
Tortillapizzaa
Pihviä perunaa ja sipulia
Terveysruokaa
Ruokea suatana
Sour cream snack tortillat
Rasvapalo
Eilistä pizzaa (á la chef microwave)
Lasten kossua ja litukka kolaa
Iha vitu jepa
Ruoka avun saalis 2
Tein ihan itte
Nötköttiä leivän päälle
Kana-Tonnikala-Jalopeno-Kaiser-Pastasalaatti
No, joo. Nam.
Nachopelti makkaroilla
Lattiapizza
Lohta, sitruunakermaa, grillivihanneksia ja sipulia.