Perustaja 7evill

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 17.09.2018 13:35:51 Jäseniä 34 Vierailuja 3 329 Medioita 494

Kaikki hassun huiskeat ruokameemit, nistimössöstä hanhenmaksabulleroon.

Bon apetit Bon apetit
Pihvin pihvit Pihvin pihvit
Rare nakkitalo Rare nakkitalo
Kanajauhelihahässäkkä Kanajauhelihahässäkkä
Flat iron steak ja lisukkeet Flat iron steak ja lisukkeet
Kun kerran kysyttiin, mun versioni tonnikalamakaronilaatikosta! Kun kerran kysyttiin, mun versioni tonnikalamakaronilaatikosta!
Lihapataa muusilla Lihapataa muusilla
Uuniperunaa ja maggaraa Uuniperunaa ja  maggaraa
Papuja ja rapuja Papuja ja rapuja
nakki suolakurkku paprika sipuli hyytelö nakki suolakurkku paprika sipuli hyytelö
Aspendosin ransukebu Aspendosin ransukebu
Macaroni Casserole á la Godot Macaroni Casserole á la Godot
Euron possusiivu, likainen pöytäliina ja sen vartija Euron possusiivu, likainen pöytäliina ja sen vartija
Joen tacot (esikoululaisen kokkikirja) Joen tacot (esikoululaisen kokkikirja)
Paahdettua kanaa uunista osa 2 Paahdettua kanaa uunista osa 2
Hesecuck pasta (ja juomaehdotus!) Hesecuck pasta (ja juomaehdotus!)
Jauhelihaa ja pavut tomaattisoosissa Jauhelihaa ja pavut tomaattisoosissa
Kanankoivet höysteillä Kanankoivet höysteillä
6/5 maistuu pepperoni 6/5 maistuu pepperoni
Tulinen vuokahaukimureke Tulinen vuokahaukimureke
Lasten kossua ja litukka kolaa Lasten kossua ja litukka kolaa
Pihvinaama Pihvinaama
Makaroonimössö Makaroonimössö
Tein ihan itte Tein ihan itte
 973 näyttökertaa, 13 viestiä, 0.39 MB, 2 tiedostoa
17.02.2019 17:31:59
[ + 17 - | ]
👑 Plussatuin 17.02.2019.

Hesecuck pasta (ja juomaehdotus!)

[24552] [hesecuck-pasta.jpg] [0.24 MB] [720x1280] [] []
hesecuck-pasta.jpg
[24551] [hesecuck-ool.jpg] [0.15 MB] [1194x1920] [] []
hesecuck-ool.jpg

ruoka

(334)  · 

spaghetti

(6)  · 

mätöt

(5)
17.02.2019 17:32:14
#160707 [+-] Piilota Suosittele

jooh eli juuh elikkäs siis jooh elikkäs juuh seteis tänää tämmöne hesecuck vegepasta. Kesäkurpitsa ei ollu enää kaksinkertasessa kilohinnassa joten voipi taas alkaa säästääs rahaa.

Valkosibala, iso sibul, kesäkurpitsa, paprikan rippeet ja aurajuustot piälle. Tarjoillaan veden tai juomaehdotuksen kanssa ja nautitaan siitä tosiasiasta että 24% sikanauta-jauhelihanesteen kilohinnalla saa kaksinkertasen määrän multitool kesäkurpitsaa ja välttää tutkimusten mukaiset löysät paskat.

17.02.2019 18:31:57
#160740 [+-] Piilota Suosittele

160736 just semmonen kommentti johon parhaimmillaan olettaisi retardi85:n kykenevänkin. mutta ei se mitään, olet silti tärkeä osa tämänhetkistä luolaston kokemusta :3


>>160726 sitä se teettää kun luulee tekevänsä soppareita jänisten kanssa. ei ne osaa puhua, tajuatko?

17.02.2019 19:59:17
#160791 [+-] Piilota Suosittele

>>160781
Ah, näitä "oon automaattisesti älykkäänpi koska olen X vuosia vanhenpi" ja "älä opeta isääs paneen kjeh kröh". :33


>>160759
Nyt erittäin varovasti, Pata-C kuulostaa jo joltain räppäriltä sitten.

17.02.2019 20:18:54 | 20:20:00
#160805 [+-] Piilota Suosittele

>>160794 ei se nyt ollu se pointti, ja rampa selvästi ampuu harhaan olettaessa sinun älyävän sitä pointtia sen tekstissä.
pointtihan on siinä että vastauksessas mun viestiin ei mitenkään viitata ikään, mutta koet sen tarpeelliseksi tuoda esille jotenkin pätevänä vastaväitteenä. vähän niinkun naiset internetissä. oikeuttaako se johonkin että olet nainen, tai tässä tapauksessa syntynyt 70-luvulla? ei, sillä ei ole mitään erityisoikeutusta paremmuuteen.

rampa vitsailikin jo tästä ilmaisutavastasi: "oopa hilijoo, uon sinnuu vanhempi". koetko ikäsi tekevän sinusta muita paremman ihmisen? tätä kutsutaan ylivertaisuusvinoumaksi.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Ylivertaisuusvinouma
"...on kognitiivinen vinouma, jossa yksilö yliarvioi itsensä jossakin suhteessa kuten vaikkapa jonkin taidon hallinnassa. Lisäksi tyypillisesti mitä huonompi yksilö on kyseisessä taidossa sitä enemmän hän yliarvoi osaamistaan. Tämän voi katsoa johtuvan siitä, että kun yksilö ei hallitse taidon suorittamista, ei hän osaa myöskään arvioida osaamistasoa."

Näillä seteillä väittäisin että podet selvästi ikäkriisiä :D

21.02.2021 08:01:00
#440831 [+-] Piilota Suosittele

>>160707
Olisit pyöräyttänyt tota pastaa hieman siinä pannulla noiden muiden kanssa ja heittänyt päälle oliiviöljyä, niin pasta olisi saanut hyvän värin ja ottanut makuja.

[ 13 viestiä | ]