>>510223 Voi vittu, sehän on Helesingissä se tuska. Oon käyny siellä yhen kerran jollaki festarilla jossa oli Methallica pääesiintyjänä. Kusikoppeja oli vissiin viis, kahvijonot kesti yli puoli tuntia ja sekin loppu kesken kaiken samoten ruoka. Kuletuspuoli oli hoidettu niin hienosti, että väki lähti puolivälissä Metallican soittoa, että ehti viimeseen ratikkaan vai mikä vitun spora se on. Jäi niin paska maku suuhun koko hommasta, että sinne en lähe enää toiste.
>>510441 En tunnusta, mutta pidän sitä mahdollisena. Onneksi Kingi on käyny ainaki pari kertaa täällä koko maailman kulttuuripääkaupungissa. Ekan keikan muistan hyvin ku olin autolla. Tokasta on jääny vähän hämärät muistikuvat paitti että paita lähti mukaan ja oksennin suorilta jaloilta yks kaks ja kaverit lähti kuskaamaan mua kohti kotia. Kenen kotia, en muista, mutta jossain välissä heräsin ihan omalta kämpältä.
Sitäpaitti oon vapaaherratar enkä mikään sovinistinatsi "herra".
>>510468 Sillon ekalla keikalla se veti tuttuun tapaan ihan täysillä, mutta pyyteli biisien välissä anteeksi äänensä käheyttä ku oli flunssa päällä. Herrasmies se on ja välittää faneista.
[
6 viestiä
|
]
⭰
Wagakki Band - Senbonzakura
Afroman - Colt 45
10/10
Pump Pump Fredi Finland 1976
Death SS - Heavy Demons
Ghost - Call Me Little Sunshine
Mystery Skulls - "Hellbent" [OV]
Kreator - Phantom Antichrist
Ministry - Jesus Built My Hotrod
Europe Vs. Nirvana - Smells Like Final Countdown
Sori jos reposin taas
Marilyn Manson - Misery Machine (lyrics)
Jazz Against the Machine - Roots Bloody Roots
DEBAUCHERY - Kings of Carnage (FA,2013)
Maj Karma - 101 tapaa olla vapaa
Mirrorthrone - So frail
The Heavy Horses - Murder Ballads & Other Love Songs
Seksipupusilleni tiedoksi
Hirviöiden valtakunta
CATcerto - Mindaugas Piecaitis, Nora The Piano Cat
Blutengel - Über den Horizont (OV)
Marilyn Manson - DON'T CHASE THE DEAD (OV)
Ylös ja alas ja lenkille. Kyllä se siitä
Antiquus Scriptum - Skeletons Of Society (A Tribute To Slayer)