Perustaja 7evill

Medioita voi lisätä

Luoja

Perustettu 08.07.2018 13:00:17 Jäseniä 15 Vierailuja 1 999 Medioita 557

Plussatuinpien medioiden tarkoitus on kerätä nimenomaan tämän saavutuksen saaneet mediat, koska katsotuin media-arvonimellä ei ole mitään merkitystä.
Tänne siis kaikki eniten blussaa saaneet turaukset.

Paint-joulukalenteri 2018: Luukku 23 Paint-joulukalenteri 2018: Luukku 23
Lapset mukaan töihin päivä Lapset mukaan töihin päivä
Koiron höynäytys Koiron höynäytys
korjattu tatuointi korjattu tatuointi
olut olut
Lupaus Lupaus
Banaanisarjakuva Banaanisarjakuva
polkupyöriä polkupyöriä
näin sitä vaan mennään :3 näin sitä vaan mennään :3
Koiro Koiro
Muumipappa ottaa kantaa Muumipappa ottaa kantaa
Kalakaverit Kalakaverit
Lol Lol
winter war gondola winter war gondola
Siitä nopea nakkikeitto Siitä nopea nakkikeitto
Kumi unohtu Kumi unohtu
voodoo fail voodoo fail
Pakotetut porrasturvat Pakotetut porrasturvat
Kovis Kovis
Noutajan noutoilme Noutajan noutoilme
Satu Satu
Joskus käy silleen Joskus käy silleen
awww awww
Huutista Huutista
 652 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto
23.09.2020 21:52:41
[ + 12 - | ]
👑 Plussatuin 23.09.2020.

Iikka Kivi servattu

[47937] [tiedosto.jpg] [0.04 MB] [601x431] [] []
tiedosto.jpg

iikka kivi

(23)  · 

jethro

(5)
23.09.2020 21:58:04
#391796 [+-] Piilota Suosittele

Mut työllistäminen edistää patriarkaalista kulttuuria sekä edesauttaa ilmastonmuutosta jonka takia me kaikki tullaan kuolemaan

23.09.2020 21:58:16
#391797 [+2] Piilota Suosittele

Siinä meni Kivi rikki.

Rasahti vain.

On kyllä niin turha pelle koko mies. Ja vain äärivasemmistolaiset tahtovat nähdä tuon pössyttelijäanarkistin lavalla. Itse haluan nähdä vaikkapa Fathi Ahmedin, joka osaa vääntää vitsiä kaikista eikä möyhyä ja mouhua kuten Kivi.

23.09.2020 23:06:34
#391822 [+-] Piilota Suosittele

Jethro ja Kivi, kaks turhaa julkkista mutta Iikka on vielä saamaton / mitään tuottamaton mölisevä ihrakasa. Vituttaa että aikanaan maksoin stand up iltaan 20€ sisään ja jouduin kuuntelemaan 15min suomalaisia miehiä (Kaikki kuulemma sovinisteja) ja lihansyöntiä haukkuvaa "Likka" kiveä.
En jäänyt kuunteleen saiko settinsä lopuksi aplodit vai buuaukset.

24.09.2020 17:44:26 | 13:28:32
#392042 [+-] Piilota Suosittele

>>391822
Tampereella oli ainakin punaisia kommareita liikaa yleisössä ja sai Likka Kivi aplodejakin aikanaan. Tosin siitä on vuosia ja vuosia. En itse sen jälkeen ole kertaakaan mässymöyhyäjää ja huumejutuillaan kehuskelevaa Kiveä halunnut nähdä.

Likka Kivi on ihan oikeasti todella hölmö jätkä, kun on kuitenkin viihdyttäjä ja sitten lähtee möyhylinjalle. Se möyhylinja tiputtaa vähintään puolet katsojakunnasta pois.
Hyvä stand-uppaaja laittaa itsensä oikeasti likoon ja heittää vitsiä itsestään ja kaikista muista.

Fathin setti, jossa hän mahduttaa keittiön "yön Timot" ja Soinin Timon samaan juttuun, sai kaikki nauramaan räkänaurua. Olit vasemmistolainen tai Perussuomalainen (silloin Timo oli vielä PS:n veturi). Sitten kun sama äijä kertoo perheestään ja siitä, kuinka hänen siskonsa/veljensä olivat lääkäreitä jne. ja hän on stand-uppaaja ja kotona sanotaan "mee Somppu töihin" (sanatarkka muoto unohtunut), niin sitten vasta porukka hirnuukin. Suvakit tirskuvat hämillään hihaansa koittaen pitää pokkaansa ja äärioikeistolaiset nauravat räkänaurua samalla ollessaan ihan hämillään että miten se noin sanoo ja erityisesti ollesaan hämillään, että voiko sillä olla muka sisko, joka on lääkäri. Helvetin kovaa itsensä peliin laittamista stand-uppaajalta ja älykkyyttä, että saa pidettyä laajan kuulijakunnan otteessaan.

25.09.2020 09:39:29
#392219 [+-] Piilota Suosittele

>>392042 Jotenki niin hämmentävää että onko olemassa niin naiveja ihmisiä, että koko elämä ja kaikki ihmiset on politiikkaa. Tuntuu että sellasta porukkaa on aika paljon liikkeellä. Mikä lie mennyt sitten kasvatuksessa pieleen vai onko aikuistuminen jäänyt kokonaan läpikäymättä. :miettiä:

[ 7 viestiä | ]