Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Luoja

Perustettu 15.10.2017 00:23:29 Jäseniä 4 Vierailuja 1 444 Medioita 254

Suosikkimediani

Mukuloita Mukuloita
Uudet drinkit Uudet drinkit
Yläkerran läski paskalla Yläkerran läski paskalla
Se on kuin tauti Se on kuin tauti
teemukisse teemukisse
Muotia Muotia
Pizza kuuluu ananakseen Pizza kuuluu ananakseen
Thicc Thicc
Tiukkaa tekee, mutta tehköön Tiukkaa tekee, mutta tehköön
ruokailen vain tästä ruokailen vain tästä
Blörph Blörph
Huutiainen :D Huutiainen :D
Smooth Ricardo Smooth Ricardo
Shh shh shh shh.... only dreams now Shh shh shh shh.... only dreams now
Suihkunraikas Aqua Suihkunraikas Aqua
59342ea8bdd10.mp4 59342ea8bdd10.mp4
cool club cool club
hehe hehe
ou rait ou rait
nonononooo.webm nonononooo.webm
Israel Israel
milf milf
@Jhnna innostuu instagrammailuun :3 @Jhnna innostuu instagrammailuun :3
nyt alkaa tapahtuu nyt alkaa tapahtuu
 820 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto
22.02.2018 02:20:02
[ + 6 | ]

nyt alkaa tapahtuu

[8029] [0.jpg] [0.04 MB] [399x670] [] []
0.jpg

mervi

 · 

mansikat

 · 

matti nykänen

(8)
26.03.2018 18:20:39 | 18:21:44
#41768 [+-] Piilota Suosittele

"Matti "kukkarossa" Nykänen (s. 17. heinäkuuta 1963 Jyväskylässä) on suomalainen tosimies, kansallisfilosofi, esimerkkihenkilö, nimeämätön mäkihypyn kuningas, mallikansalainen ja kiivas alkoholin ja väkivallan vastustaja.
Hän on raivoraitis absolutisti. Matti on periaatteiltaan niin vakaa, ettei hän nauti edes yskänlääkettä sen sisältämän pienen alkoholimäärän vuoksi.
Erään jyväskyläläisen koulun seinällä on Nykäsen päästötodistus, jonka numerot ovat kaikki kymppejä. Peruskoulusta asti Suomen nuorille ollaan opetettu, miten Matti Nykänen on hieno (ja raitis) mies. Hän ei ole ikinä ottanut yhteen poliisin kanssa, eikä hänellä luonnollisesti ole rikosrekisteriäkään. Hän ei myöskään ole koskaan pahoinpidellyt ketään eikä ärsyttänyt ketään niin paljon, että tämä olisi pahoinpidellyt hänet. Matti on myös tunnettu herrasmies.

Matti on valittu jo kuudeksannettatoistakymmentä kertaa peräkkäin ja kolmannettatoistasataa kertaa allekkain Suomen Mensa ry:n yliälymestariksi älyllisten saavutuksiensa vuoksi.
Hyppymenestyksestään huolimatta Matilla on jo vuosikausia ollut aina Matti kukkarossa. Tämä johtuu siitä, että heti uransa lopetettuaan Masa tunnettuna hyväntekijänä jakoi kaikki palkintorahansa Punaiselle Ristille, sotaveteraaneille ja lastenklinikan kummeille.
Suomalaisilla vanhemmilla onkin tapana kehottaa lapsia elämään elämänsä yhtä viisaasti ja hyvin kuin Matti."

[ 2 viestiä | ]