Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Luoja

Perustettu 15.10.2017 00:23:29 Jäseniä 4 Vierailuja 1 008 Medioita 253

Suosikkimediani

Pärähti perunat original Pärähti perunat original
Se ensimmäinen yö Se ensimmäinen yö
Sairasta epäkristillistä maanpetoksellista häiriintynyttä paskaa Sairasta epäkristillistä maanpetoksellista häiriintynyttä paskaa
Apujumppa Apujumppa
Hawkingin viimeiset sanat Hawkingin viimeiset sanat
Turhia kuvia 3 Turhia kuvia 3
azu-nigga azu-nigga
PeliLogiikka - Half Life [1998] PeliLogiikka - Half Life [1998]
Puhallustesti Puhallustesti
On aika transendoitua On aika transendoitua
Wikihow Wikihow
selfie selfie
Kuvakommentti lähdeviitteiden ja loogisen päättelyn tueksi Kuvakommentti lähdeviitteiden ja loogisen päättelyn tueksi
Juh Juh
Ricpound Ricpound
Yläkerran läski paskalla Yläkerran läski paskalla
Tehoaako myös raiskaajiin Tehoaako myös raiskaajiin
aikaa tappaessa aikaa tappaessa
Akun väsyneet huutikset Akun väsyneet huutikset
Munasia Munasia
isä jooseppi isä jooseppi
Pöllö ja koira Pöllö ja koira
Koiro ja Laure Koiro ja Laure
>tarkkana kuin porkkana >tarkkana kuin porkkana
 574 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto
22.02.2018 02:20:02
[ + 5 | ]

nyt alkaa tapahtuu

[8029] [0.jpg] [0.04 MB] [399x670] [] []
0.jpg

mervi

 · 

mansikat

 · 

matti nykänen

(8)
26.03.2018 18:20:39 | 18:21:44
#41768 [+-] Piilota Suosittele

"Matti "kukkarossa" Nykänen (s. 17. heinäkuuta 1963 Jyväskylässä) on suomalainen tosimies, kansallisfilosofi, esimerkkihenkilö, nimeämätön mäkihypyn kuningas, mallikansalainen ja kiivas alkoholin ja väkivallan vastustaja.
Hän on raivoraitis absolutisti. Matti on periaatteiltaan niin vakaa, ettei hän nauti edes yskänlääkettä sen sisältämän pienen alkoholimäärän vuoksi.
Erään jyväskyläläisen koulun seinällä on Nykäsen päästötodistus, jonka numerot ovat kaikki kymppejä. Peruskoulusta asti Suomen nuorille ollaan opetettu, miten Matti Nykänen on hieno (ja raitis) mies. Hän ei ole ikinä ottanut yhteen poliisin kanssa, eikä hänellä luonnollisesti ole rikosrekisteriäkään. Hän ei myöskään ole koskaan pahoinpidellyt ketään eikä ärsyttänyt ketään niin paljon, että tämä olisi pahoinpidellyt hänet. Matti on myös tunnettu herrasmies.

Matti on valittu jo kuudeksannettatoistakymmentä kertaa peräkkäin ja kolmannettatoistasataa kertaa allekkain Suomen Mensa ry:n yliälymestariksi älyllisten saavutuksiensa vuoksi.
Hyppymenestyksestään huolimatta Matilla on jo vuosikausia ollut aina Matti kukkarossa. Tämä johtuu siitä, että heti uransa lopetettuaan Masa tunnettuna hyväntekijänä jakoi kaikki palkintorahansa Punaiselle Ristille, sotaveteraaneille ja lastenklinikan kummeille.
Suomalaisilla vanhemmilla onkin tapana kehottaa lapsia elämään elämänsä yhtä viisaasti ja hyvin kuin Matti."

[ 2 viestiä | ]