Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Luoja

Perustettu 15.10.2017 00:23:29 Jäseniä 4 Vierailuja 2 266 Medioita 254

Suosikkimediani

Mikään ei poista mitään Mikään ei poista mitään
Pepe-Dio VS Spurdo-Jojo! Pepe-Dio VS Spurdo-Jojo!
Hit that tit :3 Hit that tit :3
Perähikiän siittokisa Perähikiän siittokisa
:-D :-D
Luolastolainen nauraa Luolastolainen nauraa
“Hulkamania is running wild, Brother” “Hulkamania is running wild, Brother”
Väärille seutuville tulit Väärille seutuville tulit
Unohti turvasanan Unohti turvasanan
Mestari Milos Mestari Milos
Neekeri Neekeri
Itsepuolustus Itsepuolustus
Billy Herrington 2013♂♂ Billy Herrington 2013♂♂
Taivaallinen vittusaatana Taivaallinen vittusaatana
Uudet drinkit Uudet drinkit
Munasia Munasia
ööögklöklögö ööögklöklögö
Suomen tykistö talvisodassa Suomen tykistö talvisodassa
Painineitoset Painineitoset
Pohjoinen börf :3 Pohjoinen börf :3
Naurunappula Naurunappula
iso paha puli joi akun kiljut part1 iso paha puli joi akun kiljut part1
monille kylmä totuus monille kylmä totuus
HMMMM HMMMM
 979 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.04 MB, 1 tiedosto
22.02.2018 02:20:02
[ + 6 | ]

nyt alkaa tapahtuu

[8029] [0.jpg] [0.04 MB] [399x670] [] []
0.jpg

mervi

 · 

mansikat

 · 

matti nykänen

(8)
26.03.2018 18:20:39 | 18:21:44
#41768 [+-] Piilota Suosittele

"Matti "kukkarossa" Nykänen (s. 17. heinäkuuta 1963 Jyväskylässä) on suomalainen tosimies, kansallisfilosofi, esimerkkihenkilö, nimeämätön mäkihypyn kuningas, mallikansalainen ja kiivas alkoholin ja väkivallan vastustaja.
Hän on raivoraitis absolutisti. Matti on periaatteiltaan niin vakaa, ettei hän nauti edes yskänlääkettä sen sisältämän pienen alkoholimäärän vuoksi.
Erään jyväskyläläisen koulun seinällä on Nykäsen päästötodistus, jonka numerot ovat kaikki kymppejä. Peruskoulusta asti Suomen nuorille ollaan opetettu, miten Matti Nykänen on hieno (ja raitis) mies. Hän ei ole ikinä ottanut yhteen poliisin kanssa, eikä hänellä luonnollisesti ole rikosrekisteriäkään. Hän ei myöskään ole koskaan pahoinpidellyt ketään eikä ärsyttänyt ketään niin paljon, että tämä olisi pahoinpidellyt hänet. Matti on myös tunnettu herrasmies.

Matti on valittu jo kuudeksannettatoistakymmentä kertaa peräkkäin ja kolmannettatoistasataa kertaa allekkain Suomen Mensa ry:n yliälymestariksi älyllisten saavutuksiensa vuoksi.
Hyppymenestyksestään huolimatta Matilla on jo vuosikausia ollut aina Matti kukkarossa. Tämä johtuu siitä, että heti uransa lopetettuaan Masa tunnettuna hyväntekijänä jakoi kaikki palkintorahansa Punaiselle Ristille, sotaveteraaneille ja lastenklinikan kummeille.
Suomalaisilla vanhemmilla onkin tapana kehottaa lapsia elämään elämänsä yhtä viisaasti ja hyvin kuin Matti."

[ 2 viestiä | ]