Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.10.2017 00:15:08 Jäseniä 45 Vierailuja 6 093 Medioita 684

kaik kien tykkää mä apustaja sammokko

Hyvää huomenta Hyvää huomenta
Karavaani Karavaani
Polisi apu Polisi apu
kakkaa kakkaa
Työ aput Työ aput
Apustaja world Apustaja world
Sanna ja apu Sanna ja apu
friend time friend time
Peloittava kummitus Peloittava kummitus
rutiinit rutiinit
Apustuksia Apustuksia
Apustuskypärä Apustuskypärä
Peloittava kunmitus Peloittava kunmitus
Apustukset lopu Apustukset lopu
skinistaja skinistaja
Turkustajat Turkustajat
miau mau vuh miau mau vuh
Pohjoiset aput Pohjoiset aput
Jumalan siunausta Jumalan siunausta
Sir apu Sir apu
Upi ajoi näyteikkunaan Upi ajoi näyteikkunaan
Kalevala Kalevala
Apujen diskobileet Apujen diskobileet
luvu apu apustaja luvu apu apustaja
 655 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.12 MB, 1 tiedosto
22.05.2022 09:56:54
[ + 7 - | ]

Tampere

[64557] [tiedosto.jpg] [0.12 MB] [1024x702] [] []
tiedosto.jpg

tampere

(21)  · 

apu apustaja

(330)
22.05.2022 10:44:51
#572665 [+2] Piilota Suosittele

hyvin ne päättäjät veti rahaa taskuunsa kun tampereen ratikkaa suunniteltiin. yhdessä vaiheessa lipsahti "henkilökohtainen" lista suunnittelusta kaikilla sai 100 tonnia tai yli rahaa vaikka ratikka suunnittelu oli vasta aivan alkuvaiheessa.

hämeenkadulla oli vuosikymmenet 4 kaistaa ja pysäköintipaikkoja sivuilla. liikenne ja haitaribussit kulki ok. sitten ratikka tuli. 2 kiskot ja ei muuta sitten hämeenkadulla. kaupat lähti. henkilöautolla ei pääse keskustaan helposti. grynderit teki hyvät rahat.

sähkönivelbussit olis toiminut paremmin ja tullut halvemmaksi. vain alle 15% tamperelaisita pystyy käyttämään ratikkaa. sitten ne keksi että bussit alkaa vain syöttää ihmisiä sivualueilta ratikka linjalle ja palaan takas sivulle. seiso nyt sitten yli 20 asteen pakkasessa tai räntsatessa odottamassa ratikkaa. täynnä-täynnä ... ennen pystyi valitseen bussin jos lähin on aina täynnä. ratikoita on vain yksi ja perillä pitää kävellä tai ajaa bussilla kotiin.

ennen se toimi yhdellä bussilla a paikasta b ilman vaihtoja.

22.05.2022 13:39:42
#572683 [+2] Piilota Suosittele

Trollikat olisivat tulleet paljon edullisimmiksi ja olisivat olleet myös historiallisesti hauska asia palatessaaan Dumbereen katukuvaan. Mutta ei, pitihän sinnekin ratikat kun Häslingilläkin on!

[ 5 viestiä | ]