Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 13 Vierailuja 1 945 Medioita 817

Kaikki politiikkaan liittyvä

Sanna Marin muuten vaan slaikka poskessa Sanna Marin muuten vaan slaikka poskessa
Suomen media 🤦‍♂️ Suomen media 🤦‍♂️
SDP ja väärä säästäminen SDP ja väärä säästäminen
Politiikka Politiikka
Hyvin meni taas 🤦‍♂️ Hyvin meni taas 🤦‍♂️
Amatitaito. Amatitaito.
Antifasotilas. Antifasotilas.
Muutama kuva 24. Muutama kuva 24.
Sanna Marin Sanna Marin
Meemi Meemi
Trump ja Kim Trump ja Kim
Halla ja Biden Halla ja Biden
Suomalaiset on rasisteja Suomalaiset on rasisteja
Toiset huolehtii taas ulkomaista.. Toiset huolehtii taas ulkomaista..
ylen kiukuttelusta ylen kiukuttelusta
Lisää vihreää siirtymää 🤦‍♂️ Lisää vihreää siirtymää 🤦‍♂️
Hs propagandaa Hs propagandaa
Propagandaa Propagandaa
Jauhotus Jauhotus
joe pedo joe pedo
Vasemmisto. Vasemmisto.
Vasemmisto - Minttu Koponen Vasemmisto - Minttu Koponen
Onko oikeistolla jotain pimitettävää? Onko oikeistolla jotain pimitettävää?
Suvakki Suvakki
 316 näyttökertaa, 1 viesti, 0.34 MB, 1 tiedosto
09.09.2022 18:27:51
[ + 1 - | ]

Vihreiden logiikka

[67367] [Screenshot_20220909-182458_Twitter.jpg] [0.34 MB] [1080x918] [] []
Screenshot_20220909-182458_Twitter.jpg

vihreät

(413)  · 

persut

(245)
09.09.2022 18:43:24 | 18:44:43
#597713 [+2] Piilota Suosittele

Iiris ei edes halua tajuta lukemaansa, vaan keskittyy vain vääntämiseen ilman, että edes yrittää kiistää Vihreiden aiheuttaman energiapulan.

Vihreät tyypillisesti ovat halunneet nostaa kaiken ympäristölle ja ilmastolle vaarallisen hinnan niin pilviin, että käyttö kovan hinnan takia laskee. Energia ja polttoaineet ovat siten juuri ne asiat, joiden hintaa vihreät ovat väkisin halunneet nostaa ja siten estää oikeat energiaratkaisut.

Tästä syystä ensimmäisenä mahdollisen sähkönsäästelyn ja sähkökatkosten kohteena tulee olla vihreiden asumisalueet / alueet, joilla vihreiden kannatus on suurinta. Se on oikeus ja kohtuus.

Lisäksi jos vihreät eivät olisi estäneet Fortumin ydinvoimalalupaa, Fortum olisi laittanut Caruna-rahansa uuteen ydinvoimalaan eikä koittanut sijoittaa niitä Saksaan Uniperiin.

Huomatkaa ja muistakaa myös, että Caruna-kaupan kynäilijä oli vihreä Pekka Haavisto.
Luonnollisesti, koska tyhmempikin tiesi, että verkot myymällä ulkomaalaiselle yritykselle päästetään verkkojen käytöstä laskuttamaan kovia summia kyseisen yrityksen toimesta JA tämä tukisi vihreiden agendaa nostaa energiahintaa siten, että käyttö vähenisi.

Muista kertoa totuus vihreistä ja pitää huolta, että he eivät ole koskaan enää hallituksessa. Etenkin jos asut pääkaupunkiseudun ulkopuolella ja olet kuullut, mitä vihreiden johtoportaan jäsen on "maalaisista" (ja erityisesti lieksalaisista) puhunut.

[ 1 viestiä | ]