>>509094 Uskon vahvasti, ettei tarvitse olla vasemmistolainen toivoakseen, että kaduilla ei olisi yksien kiihkoilijoiden lisäksi toisiakin.. Jos siellä päässä raksuttaa yhtään mikään niin ymmärtää jättää sen lain valvonnan sille virkavallalle.. Kenen etua se palvelee että kaksi apinalaumaa tappelee kadulla?
>>509139 Varmasti joku siitäkin tulisi.. henkilökohtaisesti aika vähän.. :D Toki tiedän itsekkin yksilöitä jotka voisi joutaa sivullisena vahingossa haudanlepoon.. jos siis moisesta myllystä jotain mahdollisia ja mahdollisesti hyviä puolia väkisin etsii..
>>509135 "Ylen kysely: Perussuomalaisten kannatus yli 20 prosenttia, keskusta vajosi edelleen Yle julkaisi torstaina puolueiden kannatuskyselyn tulokset. Suosituimpana puolueena jatkaa perussuomalaiset, jotka keräsivät 20,6 prosentin kannatuksen." ja "Jääkiekon ensimmäinen MM-kulta sai suomalaiset sekaisin. Kun Suomi vuonna 1995 voitti ensimmäisen kerran jääkiekon maailmanmestaruuden, ei kansalaisten ilolla ollut rajoja. " en yärrä.. o,o
>>509170 Pahoittelen hitauttani mutten vieläkään nyt ymmärrä mitä haet tässä takaa. Jos toivot minun tajuavan ajatuksen juoksuasi, sinun pitää hieman avata sitä.. siis hieman enemmän rautalangasta vääntäin kun tuossa edellä olet tehnyt..
>>509172 Perussuomalaiset ajavat globaalin kansallismielisen vihavasemmiston asiaa Kiinan ja Venäjän kanssa yhteistyössä ja ovat harjoitelleet jo vuodesta 1995 saakka väkivaltaista vallankumousta Suomessa.
>>509079 Älä Harri-serkku taas mehustele niitte tappofantasioittes kaa viimekski sait ikibannii tollasist puheist ja se saattaa toistuvan aihettaa sulle slaagin ku oot niin läskiki. Tuu kotii sielt metäst ja töihi
Tietenkään ei tarvita. Meillä on jo poliisi. Se selvittää selvittämisen arvoiset rikokset. Jos nyt vähän tu(h/m)mat kaivopuistossa tappaa kunnollisia nuoria, niin se on vaan hintaa orjakaleerien pohjatervasta, joka saattoi ehkä olla suomesta ostettua aikanaan...
https://yle.fi/uutiset/3-11559376
[
30 viestiä
|
]
⭰
Itiksen jättimäinen mielenosoitus
Suomalaiset on rasisteja
Ukraina saa tukea jopa avaruudesta
Valta kuuluu kansalle
samaistuin
Yle propagandaa taas 32.
SDP ja väärä säästäminen
Persut
Hyvää työtä Jutku. Saat tästä palkkioks kultaisen tähden
Alivaltiosihteeri - Tuhansien järkien maa
Marin itäraja
Ne erot..
Vasurit on hyödyttömiä kehareita ja roskasakkia
Taas Marinaa.
Tulkaa suvakit ja vihervasurit ihan millon vaan koittaa.