Perustaja Pata-K

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.11.2017 06:43:21 Jäseniä 18 Vierailuja 4 304 Medioita 1240

Yleinen sarjakuvakanava normisarjiksille, webcomiceille, stripeille yms. Muistakaa soossata jos on joku vähempi artisti

oh no oh no
Tunnustus Tunnustus
Tämän takia haltijoita ei ole olemassa Tämän takia haltijoita ei ole olemassa
Zansatsu Ponytail 3/4 Zansatsu Ponytail 3/4
False Positive - Specimen (1/3) False Positive - Specimen (1/3)
Rullaverhoseikkailu Rullaverhoseikkailu
omenapuu-2 1/8 omenapuu-2 1/8
Everything Is Fine Everything Is Fine
Vihreä nauha Vihreä nauha
False Positive - Stink Eye False Positive - Stink Eye
Pieni mies, iso sielu Pieni mies, iso sielu
Your booty is mine, Spiderman! Your booty is mine, Spiderman!
Realfield seikkailee Realfield seikkailee
Täydellinen lisäravinne Täydellinen lisäravinne
Let life unfold Let life unfold
Iceland cannot into hot perkele-room Iceland cannot into hot perkele-room
:3 :3
Eipä tässä mitään kummempia... Eipä tässä mitään kummempia...
Maailmanmatkaaja Maailmanmatkaaja
Tappava säde Tappava säde
Muh privilege Muh privilege
Kuu näyttää hyvältä Kuu näyttää hyvältä
Ja se oli kaunista Ja se oli kaunista
Fingerpori Fingerpori
 682 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.3 MB, 1 tiedosto
12.04.2019 08:38:05
[ + 10 - | ]

Ryppyreikä

[27597] [ryppy_opinto-ohjaajana.jpg] [0.3 MB] [850x851] [] []
ryppy_opinto-ohjaajana.jpg

ryppy

(46)  · 

reikä

(55)
10.12.2020 13:53:42
#418447 [+-] Piilota Suosittele

>>418437 Mjoo ol pakko pikasesti googlettaa oliko käsitykseni kuinka virheellinen ja sanan rap tiedetyt juuret todella ovat jossain muualla kuin tuossa akronyymissä.. tosin hyvältä kuullostavaa räppiä on todella vaikea tehdä ilman hyvää flowta, joka taas vaatii rytmitajua.. eli pointtini sentään pitää.. :D

11.12.2020 15:56:01
#418914 [+-] Piilota Suosittele

>>418674 Niin no, rytmin lisäksi on hyvä osata sanoittaa.. joka tietenkin on vähän suhteellista, että mitä kukin pitää hyvinä sanoituksina.. itselleni tuo tarkoittaa lähinnä sitä että sanoituksissa on järkeä.. järkeville sanoituksille suurin edellytys on tieto, että tietää mistä puhuu.. ja sitten vielä taitoa asettaa nuo järkevät ajatukset oikeaan järjestykseen ja hyvällä rytmillä.. tavutus opittiin jo ekalla luokalla.. ei vaadi ihan liikaa järjen valoa tavuttaa sanoja tietyssä rytmissä mutta hyvä räppi vaatii aika paljon enemmän.. niin sanoittajalta kuin kuuntelijaltakin.. :3 siksi plebit eivät tajuakkaan räp musiikista mitään.. :D

11.12.2020 16:48:15
#418920 [+-] Piilota Suosittele

>>418914
Joo no voi sen noinkin ajatella, ja samalla voi sanoa vaikka että ois hyvä olla myös joku köyhä sossurotta ja vetää huumeita jotta on jotai mistä kertoa. Tai sit viel parempi, et eka köyhä sossurotta mut saat huumebisneksel massii ja nyt oot rikas nistirotta ja räppäät siit.

11.12.2020 17:42:19
#418942 [+-] Piilota Suosittele

>>418920 Niimpä.. siksi tuossa aikasemmassa viestissäni lukikin; "..mitä kukin pitää hyvinä sanoituksina.. itselleni tuo tarkoittaa lähinnä sitä että.."
Kukin ajatelkoon mitä ja miten haluaa, mutta totuus on mitä on.. Sitä ei kenenkään mielipide muuta mihinkään..

[ 9 viestiä | ]