Perustaja Pata-K

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.11.2017 06:43:21 Jäseniä 18 Vierailuja 4 787 Medioita 1245

Yleinen sarjakuvakanava normisarjiksille, webcomiceille, stripeille yms. Muistakaa soossata jos on joku vähempi artisti

kitarasoolo kitarasoolo
Keep On Trucking Keep On Trucking
Venäjä Venäjä
Onks tää nyt semmonen äitiänussiva jojo-viittaus Onks tää nyt semmonen äitiänussiva jojo-viittaus
I'm your good boy now, Jon... I'm your good boy now, Jon...
Kyyti Kyyti
3 pientä porsasta 3 pientä porsasta
False Positive - Supplier False Positive - Supplier
Yo dawg Yo dawg
Fingerpori apuina osa 2 Fingerpori apuina osa 2
*tink tink* *tink tink*
Fingerpori Fingerpori
Kissasarjiskokoelma Kissasarjiskokoelma
Oli ihmeellistä aikaa ;__; Oli ihmeellistä aikaa ;__;
Dio seikkailee Dio seikkailee
Serveri Serveri
Muh privilege Muh privilege
Goldstein records Goldstein records
"Huumori on defenssi." "Huumori on defenssi."
Sartarin tuli (ja kuinka sen koimme, 1/2) Sartarin tuli (ja kuinka sen koimme, 1/2)
Hawt Hawt
Ä҉̳̭͕̦͓͉͡I̮̖͉̲͔ͅT̸̞͢Į̠̲ Ä҉̳̭͕̦͓͉͡I̮̖͉̲͔ͅT̸̞͢Į̠̲
Fingerpori Fingerpori
Pölytys Pölytys
 818 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.3 MB, 1 tiedosto, 12.04.2019 08:38:05
[ + 10 - | ]

Ryppyreikä

[27597] [ryppy_opinto-ohjaajana.jpg] [0.3 MB] [850x851] [] []
ryppy_opinto-ohjaajana.jpg

ryppy

(46)  · 

reikä

(55)
10.12.2020 13:53:42
#418447 [+-] Piilota Suosittele

>>418437 Mjoo ol pakko pikasesti googlettaa oliko käsitykseni kuinka virheellinen ja sanan rap tiedetyt juuret todella ovat jossain muualla kuin tuossa akronyymissä.. tosin hyvältä kuullostavaa räppiä on todella vaikea tehdä ilman hyvää flowta, joka taas vaatii rytmitajua.. eli pointtini sentään pitää.. :D

11.12.2020 15:56:01
#418914 [+-] Piilota Suosittele

>>418674 Niin no, rytmin lisäksi on hyvä osata sanoittaa.. joka tietenkin on vähän suhteellista, että mitä kukin pitää hyvinä sanoituksina.. itselleni tuo tarkoittaa lähinnä sitä että sanoituksissa on järkeä.. järkeville sanoituksille suurin edellytys on tieto, että tietää mistä puhuu.. ja sitten vielä taitoa asettaa nuo järkevät ajatukset oikeaan järjestykseen ja hyvällä rytmillä.. tavutus opittiin jo ekalla luokalla.. ei vaadi ihan liikaa järjen valoa tavuttaa sanoja tietyssä rytmissä mutta hyvä räppi vaatii aika paljon enemmän.. niin sanoittajalta kuin kuuntelijaltakin.. :3 siksi plebit eivät tajuakkaan räp musiikista mitään.. :D

11.12.2020 16:48:15
#418920 [+-] Piilota Suosittele

>>418914
Joo no voi sen noinkin ajatella, ja samalla voi sanoa vaikka että ois hyvä olla myös joku köyhä sossurotta ja vetää huumeita jotta on jotai mistä kertoa. Tai sit viel parempi, et eka köyhä sossurotta mut saat huumebisneksel massii ja nyt oot rikas nistirotta ja räppäät siit.

11.12.2020 17:42:19
#418942 [+-] Piilota Suosittele

>>418920 Niimpä.. siksi tuossa aikasemmassa viestissäni lukikin; "..mitä kukin pitää hyvinä sanoituksina.. itselleni tuo tarkoittaa lähinnä sitä että.."
Kukin ajatelkoon mitä ja miten haluaa, mutta totuus on mitä on.. Sitä ei kenenkään mielipide muuta mihinkään..

[ 9 viestiä | ]