käärmes käärmes
Witold Pilecki - Inmate 4859 Witold Pilecki - Inmate 4859
Benis :D Benis :D
Kapteeni Tietovisa Kapteeni Tietovisa
Black wabbit Black wabbit
paskaks män painovoima paskaks män painovoima
Fug the police Fug the police
Perämies Perämies
Keksintö Keksintö
Teukka ministerinä Teukka ministerinä
Muna tonne Muna tonne
Peruskommari Peruskommari
Koti Koti
Heppa syö Heppa syö
can i haz cheezburger?:3 can i haz cheezburger?:3
ulljuuden perikuva ulljuuden perikuva
muna pillu ah ah muna pillu ah ah
Oy vey Oy vey
No thanks No thanks
Führer Führer
roolipeluri roolipeluri
maatyttö :3 maatyttö :3
gurun opit gurun opit
Joulujölli Joulujölli
 668 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.31 MB, 3 tiedostoa, 03.03.2024 01:36:00
[ + 1 | ]

3 aivan karmeeta kuvajaista

[68254] [tiedosto_1.jpg] [0.03 MB] [544x378] [] []
tiedosto_1.jpg
[68253] [tiedosto_2.jpg] [0.24 MB] [1000x1000] [] []
tiedosto_2.jpg
[68252] [tiedosto_3.jpg] [0.04 MB] [679x478] [] []
tiedosto_3.jpg

ulina

(31)  · 

hesari

(17)  · 

tintti

(37)
03.03.2024 07:19:02
#603018 [+1] Piilota Suosittele

Vihervassarit & demarit ja sanoman media *Uliliuliuliuli*
(Vähintään viikko ero vaatimus,asiantuntijoiden lausunto ulinaa kun kokoomuslainen tai keskustalainen on sanonut jotain negatiivista vihervasemmistosta tai demareista, 1-3kk jos sanoja on persu, ikuisesti kun on saatu negatiivinen lausunto näyttämään että se olisi Jussi Halla-Ahon sanoma).

Kun hesarin toimittaja, vassari tai demari on epäiltynä rikoksesta, "HYS,HYS! Poliisille pitää antaa tutkinta rauha ja epäilty on syytön niin kauan kunnes oikeus on todennut hänet syyttömäksi (tai syylliseksi).

Kun hesarin toimittaja kuulee perättömän juorun kapakassa koskien kokoomuslaista tai persua on seuraavan aamun lehdessä jo etusivun peittävä otsikko ja "asiantuntijan" arvio kuinka pitkä tuomio tulee, miten kyseisen poliitikon ura on nyt ohi ja kymmenen idiootin vaatimus kuinka rikollisen puolueen pitää nyt nuolla häpeästä heidän jalkojaan.

Sitten kun käy ilmi että on lähdetty julkaisemaan perättömiä uutisia niin unohdetaan "vastuullinen journalismi", eikä hiiskahdetakkaan kun oma toimittaja & päätoimittaja poliisin ja syyttäjän tutkinnan jälkeen tuomitaan 2 oikeusasteessa kunnianloukkauksesta jne.

Vihervasemmisto piireissä puolestaan selitellään että on se uskottavaa että persut tai kokoomuslaiset raiskaa, murhaa, pahoinpitelee joten parempi syyttää jo etukäteen.

[ 4 viestiä | ]