Sananvapaus jälleen kaventunut monessa paikassa. Kaikki mitä koronasta ja rokotteista puhutaan, niin tulee hyväksyä mukisematta. Nyt ei saa tuoda omia mielipiteitä tai edes kyseenalaistaa koronaa tai sen toimia.
Eiköhän tällainen lisää vain enemmän vastarintaa ja niitä kuuluisia salaliittoteorioita, kun julkinen keskustelu tukahdutetaan?
Tässä helposti ymmärrettävää infoa virusten kausittaisesta luonteesta. Asia on ymmärretty vuosikymmeniä, mutta viimeisen vuoden aikana siitä on pääasiassa vaiettu. Outoa. https://www.youtube.com/watch?v=GocwzPbh5fE Perussa militaari lockdown. Brasiliassa ei. Perussa yksi suurimmista kuolleisuuksista.
Tiesittekö muuten, että Sanna Marin kuuluu semmoiseen liittoumaan, jonka tarkoitus on poistaa yksityisomistuksia suomesta? Koronan kerrotaan auttaneen liittouman toimia aikalailla. LÖytyy ihan heuidän sivuilta. Että semmoiset tänään. Sanna marin ei halua suomeen yksityisiä yrityksiä.
Juu, koronaan kuolee ihan perusterveitä ja jopa nuoria. Juu, kyse on aika vittumaisen ahistavasta kiertotaudista. Juu, siihen on hyvä saada rokotus. Juu ei kuitenkaan merkata jumalauta auton alle jääneitä koronaan kuolleiksi.
[
15 viestiä
|
]
⭰
Tästä segregaatio alkaa
Luultavasti terve kaveri suojautuu koronalta
Nuhakiellot Suomessa
Nyt kävi näin
Tiina Jylhän CE-sertifikaatti
Vittu en kuolekaan!
Anteron mielestä tämä on älykästä ja järkevää.
Ryppy ja koronavirus osa II
täydellinen paita
Korona kuolema
työ miehiä
Toimi näin
Muistetaan pitää ne maskit päässä
''Suomessa oli paremmat rajoitukset ku Ruotsissa''