Repostnik myy autoaan Repostnik myy autoaan
Kirpputorilla Kirpputorilla
Koala Koala
Reetta tykittää Reetta tykittää
Semmosta Semmosta
Mericah Mericah
*snib* *snib*
Saunas Are Toxic Gas Chambers Saunas Are Toxic Gas Chambers
Pelastus ja Reijon paatti Pelastus ja Reijon paatti
meneepähän jalatkin hyötykäyttöön meneepähän jalatkin hyötykäyttöön
Tällä hetkellä viimeinen omakuva Tällä hetkellä viimeinen omakuva
älä neuvo miten työtä tehdään älä neuvo miten työtä tehdään
Naiset nykyään Naiset nykyään
Minun karvapallerot >:3 Minun karvapallerot >:3
varokaa astumasta lehtien päälle varokaa astumasta lehtien päälle
Blashemia - Mother Blashemia - Mother
high paw high paw
massijäbä massijäbä
Slayjer festareilla Slayjer festareilla
onko korvat hyvin :3 onko korvat hyvin :3
kaaleet ja nopeet kaaleet ja nopeet
sykkii sykkii
Näinhän se on Näinhän se on
Dragonborn Dragonborn
 638 näyttökertaa, 14 viestiä, 0.1 MB, 1 tiedosto, 13.09.2021 22:29:43
[ + 5 | ]

Miten se nyt näin..

[56679] [tiedosto.jpg] [0.1 MB] [1070x548] [] []
tiedosto.jpg

rotupetturuus

 · 

mainokset

13.09.2021 23:42:07
#500529 [+3] Piilota Suosittele

En ymmärrä näitä ihmisiä, jotka käyttävät ilmaispalveluja sähköposteissaan ja jutuissaan. Tekee amatöörimaiseksi koko homman.

Se vitun sähköpostipalvelin ei paljoa maksa. Satasen vittu vuodessa 50 tai yli sähköpostiosoitetta 100 Gigaa tilaa.
Mikäli jollain toiminimellä toimii, niin on suositeltavaa laittaa se sähköposti siihen toiminimeen kiinni. Näyttää niin amatöörimäiseltä.

esim: infonokia@gmail.com kun se olisi parhaimmillaan info@nokia.com. Minulla jää firmasta välittömästi huono mielikuva jos se käyttää gmailia tai jotain muuta vastaavaa palvelua.

13.09.2021 23:56:33
#500538 [+-] Piilota Suosittele

>>500529
OVH tarjouksessa 17,91€/vuosi, kolme kuukautta ilmatteeksi. Normihinta 23,88€/vuosi. Saa kotisivutilaa 100 gigaa sekä 10 sähköpostiosotetta. Oon käyttäny jo vuosia ihan vaan sähköpostien takia. Toki jemmaan sinne kaikenlaista omaa paskaa mitä haluan vaikka näytää muille. Ei oo ollu mitään ongelmia, 1 sql tietokanta myös käytössä ja olikohan vissiin rajaton nettiliikenne vielä tai ainaki niin vitun iso, että ei oo ollu haitoksi.

Ku vaihoin henkilökohtasen sähköpostin tuonne niin oon saanu vissiin kaks spämmiä viimesen 6 vuoden aikana. Toki joutuu vähän kirjain kirjaimelta selittämään sitä osotetta jos ääneen pitää kertoa, mutta homma toimii. Aikonaan skolessa selitti joku eukko, että maksaa yli satasen vuodessa niiden harrastesivuston ylläpito. Kerroin tosta OVH:sta, tosin nykyään ei saa enää erikseen suomeksi että jos lontoo taipuu niin.. Vaihto sillä istumalla sinne. Toki jos oikean serverin tarvii niin sitte maksaa kympin kuussa, mutta jos riittää pelkkä tila niin ei oo kallista. Samalla saa vaikka viis eri sivua näköjään. Ku ottaa vielä .com osotteen niin ei maksa ylimäärästä. Toinen projekti mulla on domainhotellin kautta. Vähän kalliimpi, mutta on myös .fi osote mukana. Käytän sitäki sähköpostina tarvittaessa ja saa kamun kans väkertää menemään omia harjotuksia miten haluaa.

14.09.2021 02:20:21 | 02:21:53
#500572 [+1] Piilota Suosittele

Mainonta on mainontaa.
Se huonompikin.
Ettekö te nyt tajua, että nämä pistää neekeriä ja muuta elukkaa mainoksiin, ihan vaan provoroidakseen meitä.
Nyt nostatte metelin, niin mainos saa ilmaista näkyvyyttä.
Tehkää niinkuin nämä haluavat, mutta kohta kysellään, että miksi heitä ei huomata.

30.12.2025 18:57:05
#733042 [+1] Piilota Suosittele

>>733036
Markus vai? Ee. Markus on hieno mies. Kaverin lankomies on samoilla kylillä töissä sekatavarakaupassa. Muisteli ekaa kertaa ku Markus tuli hepeneissä asioille. Lanko piti pärstän peruslukemilla ja möi mitä lie hattivatteja Markus ny oli tullu hakemaankaan. Sillä kuitenki tipahti käsistä joku ostos lattialle niin Lanko näki, että se perkelehän kumartuu suorilla jalakoilla. Piti pienen paussin ja sano, että se näky on palanu sen verkkokalavoille ikuiseksi ajaksi "tiesin, että elä ny jumalauta kato.. mutta uteliaisuus.." :D

Samassa firmassa oli sitte kerran joku kesähessu tuuraamassa ku Markus oli työkamppeissa sitte tullu hakeen venäläistä perseenpärisytintä. Hessu katteli ympärilleen mutisten, että eipä näy niin kuttu Markuksen varaston puolelle kaveriksi kattomaan. No ei sieltäkkään sitä löytyny niin Hessu oli aatellu, että kai sille ny jotain pitää myydä niin oli sanonu, että osta vaikka siskolle tuosta tommoset sukkauhousut. Markus ei ollu sanonu mittään ja lähti muualle. Oli tullu vartin päästä takas ja kysyny Langolta, että vittuiliko se jätkä mulle?

[ 14 viestiä | ]