Netflix Netflix
Oy vey! Oy vey!
Koiro Koiro
Snibedi snabedit hyökkää Snibedi snabedit hyökkää
tutkimusmatkailija tutkimusmatkailija
Perus Perus
Tuomas Veturin metamorfoosi Tuomas Veturin metamorfoosi
''Saksan Rambo'' = Slayjer ? ''Saksan Rambo'' = Slayjer ?
SaliPirkko SaliPirkko
ʞɒǝ⅃ ǝvi⅃ (nalli napsahti) ʞɒǝ⅃ ǝvi⅃ (nalli napsahti)
Ei ole yhtään näköinen >:3 Ei ole yhtään näköinen >:3
Onnenpyörä Onnenpyörä
SS Market SS Market
Elmer1 :deniä metsästän :) Elmer1 :deniä metsästän :)
Presidentin puhe siltä varalta että kuulento epäonnistuisi Presidentin puhe siltä varalta että kuulento epäonnistuisi
Kill all humans Kill all humans
Nostetaa sit se käsi pystyyn Nostetaa sit se käsi pystyyn
Rentouttavaa Rentouttavaa
Ramsay Ramsay
Cyberpunk Luolasto - Kun ämpärit oli alennuksessa Cyberpunk Luolasto - Kun ämpärit oli alennuksessa
likainen juttu likainen juttu
Kukkaruukku Kukkaruukku
Suojakenttämaitoa ;3 Suojakenttämaitoa ;3
Kotiaskareet Kotiaskareet
@-
 575 näyttökertaa, 1 viesti, 3.1 MB, 1 tiedosto, 12.01.2021 10:47:47
[ + 5 - | ]

heh

[51000] [heh]

jussu halla-aho

 · 

vaalionnittelu

 · 

li

(8)
12.01.2021 19:05:01 | 19:13:55
#428939 [+1] Piilota Suosittele

Jussi jauhotti turhat öyhöttäjät

jälleen kerran!

Karavaani kulkee ja koirat haukkuvat. Puoluejohtajat ja juontajat yhdessä Jussia vastaan eikä siltikään onnistu miehen kuumentaminen. Maikkarin 10 uutiset sitten näyttivät vain räksyttäjiä.

Kannatus vain nousee, koska suomalaiset eivät hyväksy koulukiusaamisen kaltaista laajamittaista toisten puolueiden (ja median) tekemää hyökkäystä yhtä puoluetta kohti. Puoluetta, jolla on jo yli 20% kannatus.

Jotta PS:n kannatusluku ei nousisi, muiden puolueiden pitäisi alkaa kääntämään lausuntojaan yhteistyöhön PS:n kanssa, mutta kun kaikilla vasemmistopuolueilla se tarkoittaisi omien äänestäjien siirtymistä toisten puolueiden kannattajiksi ja omaa kannatuslukua pitää varjella räksyttämällä, joka sitten saa maltillisemmat ja ei-vihavasemmistolasit päässään olevat taas siirtymään PS:n äänestäjiksi (erit. Keskusta, SDP ja Kokoomus). Toisaalta samaan aikaan 20% kannatuksella toisten puolueiden pitäisi ihan toimivan yhteistyönkin vuoksi kääntää lausuntojaan ja hakea yhteistyötä. Siinä kun kun 10 kunnanvaltuutettua, joista sopivassa kunnassa on vaikka 5 PS:n edustajaa, 2 Keskustan edustajaa, 1 SDP:n edustaja, 1 KD:n edustaja ja 1 Kokoomuksen edustaja, niin voi olla aikamoiset haasteet keskustalaisilla ja demareilla saada omia juttujaan esille. KD:n kanssa PS:llä ei ole ongelmia ja Kokoomus ui rahan avulla mukana missä vain ja koska vain.

[ 1 viestiä | ]