Tänään on Ruotsin kansallispäivä Tänään on Ruotsin kansallispäivä
Piilokuvia (ratkaisut, spoilers) Piilokuvia (ratkaisut, spoilers)
Windows Windows
Tuli jano Tuli jano
Terveellistä :3 Terveellistä :3
käyttäjä käyttäjä
Ansa = biletissi Ansa = biletissi
Darra Paavo Darra Paavo
Jon, I am banana. Jon, I am banana.
Lentokonemekaanikko Lentokonemekaanikko
Minun munkki :3 Minun munkki :3
Ei sitä niin paljon ollutkaan... Ei sitä niin paljon ollutkaan...
apple stand apple stand
ihania naisia ihania naisia
Tweety Trump Tweety Trump
snapchat snapchat
Marsin matti & teppo Marsin matti & teppo
Yea... =^._.^= Yea... =^._.^=
sarjakuva sarjakuva
Aamuvenyttelyt Aamuvenyttelyt
Aih! Sinä sait minut. Aih! Sinä sait minut.
Jossu tykkäis jos joku Jossu tykkäis jos joku
Alkoi nukuttaan kesken kaiken Alkoi nukuttaan kesken kaiken
Kiva kisu :3 Kiva kisu :3
@-
 405 näyttökertaa, 1 viesti, 3.1 MB, 1 tiedosto, 12.01.2021 10:47:47
[ + 5 - | ]

heh

[51000] [heh]

jussu halla-aho

 · 

vaalionnittelu

 · 

li

(8)
12.01.2021 19:05:01 | 19:13:55
#428939 [+1] Piilota Suosittele

Jussi jauhotti turhat öyhöttäjät

jälleen kerran!

Karavaani kulkee ja koirat haukkuvat. Puoluejohtajat ja juontajat yhdessä Jussia vastaan eikä siltikään onnistu miehen kuumentaminen. Maikkarin 10 uutiset sitten näyttivät vain räksyttäjiä.

Kannatus vain nousee, koska suomalaiset eivät hyväksy koulukiusaamisen kaltaista laajamittaista toisten puolueiden (ja median) tekemää hyökkäystä yhtä puoluetta kohti. Puoluetta, jolla on jo yli 20% kannatus.

Jotta PS:n kannatusluku ei nousisi, muiden puolueiden pitäisi alkaa kääntämään lausuntojaan yhteistyöhön PS:n kanssa, mutta kun kaikilla vasemmistopuolueilla se tarkoittaisi omien äänestäjien siirtymistä toisten puolueiden kannattajiksi ja omaa kannatuslukua pitää varjella räksyttämällä, joka sitten saa maltillisemmat ja ei-vihavasemmistolasit päässään olevat taas siirtymään PS:n äänestäjiksi (erit. Keskusta, SDP ja Kokoomus). Toisaalta samaan aikaan 20% kannatuksella toisten puolueiden pitäisi ihan toimivan yhteistyönkin vuoksi kääntää lausuntojaan ja hakea yhteistyötä. Siinä kun kun 10 kunnanvaltuutettua, joista sopivassa kunnassa on vaikka 5 PS:n edustajaa, 2 Keskustan edustajaa, 1 SDP:n edustaja, 1 KD:n edustaja ja 1 Kokoomuksen edustaja, niin voi olla aikamoiset haasteet keskustalaisilla ja demareilla saada omia juttujaan esille. KD:n kanssa PS:llä ei ole ongelmia ja Kokoomus ui rahan avulla mukana missä vain ja koska vain.

[ 1 viestiä | ]