kaikki larppaa moton pyörää kaikki larppaa moton pyörää
nn-käyttäjien autot nn-käyttäjien autot
Poliisien juoni Poliisien juoni
Jeesusland Jeesusland
Aku Ankka ja Suuri Ponisota Aku Ankka ja Suuri Ponisota
Hihi Hihi
"Ei riemulla rajaa kun ladalla ajaa" "Ei riemulla rajaa kun ladalla ajaa"
Layjeri ja mun tutkimustulokset Layjeri ja mun tutkimustulokset
Räjähti Räjähti
Virgin vs Chad Virgin vs Chad
Matematiikkaa Matematiikkaa
mutsis pillu mutsis pillu
valles manni valles manni
Wanderers Wanderers
Fixicity - Mashup Fixicity - Mashup
Aina ei mene niin kuin strömsössä Aina ei mene niin kuin strömsössä
luolaston käyttäjien bmx pyörät. luolaston käyttäjien bmx pyörät.
Muutama webm 12 Muutama webm 12
garfielf becomes god and vores the universe garfielf becomes god and vores the universe
Ei liity mitenkään Kelaan taikka maahanmuuttajiin. Ei liity mitenkään Kelaan taikka maahanmuuttajiin.
Lemmikeille Lemmikeille
Asian puolesta! Asian puolesta!
James May laittaa härän peniksen suuhunsa James May laittaa härän peniksen suuhunsa
Ei saa koskea! Ei saa koskea!
@-
 607 näyttökertaa, 1 viesti, 3.1 MB, 1 tiedosto, 12.01.2021 10:47:47
[ + 5 - | ]

heh

[51000] [heh]

jussu halla-aho

 · 

vaalionnittelu

 · 

li

(8)
12.01.2021 19:05:01 | 19:13:55
#428939 [+1] Piilota Suosittele

Jussi jauhotti turhat öyhöttäjät

jälleen kerran!

Karavaani kulkee ja koirat haukkuvat. Puoluejohtajat ja juontajat yhdessä Jussia vastaan eikä siltikään onnistu miehen kuumentaminen. Maikkarin 10 uutiset sitten näyttivät vain räksyttäjiä.

Kannatus vain nousee, koska suomalaiset eivät hyväksy koulukiusaamisen kaltaista laajamittaista toisten puolueiden (ja median) tekemää hyökkäystä yhtä puoluetta kohti. Puoluetta, jolla on jo yli 20% kannatus.

Jotta PS:n kannatusluku ei nousisi, muiden puolueiden pitäisi alkaa kääntämään lausuntojaan yhteistyöhön PS:n kanssa, mutta kun kaikilla vasemmistopuolueilla se tarkoittaisi omien äänestäjien siirtymistä toisten puolueiden kannattajiksi ja omaa kannatuslukua pitää varjella räksyttämällä, joka sitten saa maltillisemmat ja ei-vihavasemmistolasit päässään olevat taas siirtymään PS:n äänestäjiksi (erit. Keskusta, SDP ja Kokoomus). Toisaalta samaan aikaan 20% kannatuksella toisten puolueiden pitäisi ihan toimivan yhteistyönkin vuoksi kääntää lausuntojaan ja hakea yhteistyötä. Siinä kun kun 10 kunnanvaltuutettua, joista sopivassa kunnassa on vaikka 5 PS:n edustajaa, 2 Keskustan edustajaa, 1 SDP:n edustaja, 1 KD:n edustaja ja 1 Kokoomuksen edustaja, niin voi olla aikamoiset haasteet keskustalaisilla ja demareilla saada omia juttujaan esille. KD:n kanssa PS:llä ei ole ongelmia ja Kokoomus ui rahan avulla mukana missä vain ja koska vain.

[ 1 viestiä | ]