Perustaja Mirkelz

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 15.10.2017 01:14:00 Jäseniä 12 Vierailuja 2 473 Medioita 408

Autoihin liittyvät

ei olis kannattanu ei olis kannattanu
auton sisäpesu auton sisäpesu
alapallo jumissa alapallo jumissa
Vuorenjuuren Alko aukeaa 10 min päästä Vuorenjuuren Alko aukeaa 10 min päästä
vag vag
hehe xD hehe xD
kyl sä osaat kyl sä osaat
only in russia only in russia
Paskansi autoon Paskansi autoon
Fiat punto Fiat punto
Hondamies on erilainen Hondamies on erilainen
sähköauto sähköauto
subaru subaru
asennusta asennusta
Mersu Mersu
hyvin toimii hyvin toimii
Ford Capri Ford Capri
nice nice
sutii sutii
Höhö Höhö
Ou jea! Ou jea!
Nopee ja .... Nopee ja ....
Tolla mennään kyllä jo kuuhun Tolla mennään kyllä jo kuuhun
Yllätysmunalada Yllätysmunalada
 540 näyttökertaa, 3 viestiä, 0.26 MB, 1 tiedosto
07.10.2025 19:30:17
[ + 3 | ]

öljyroppu hukku

[83657] [352ee73226400e70.jpg] [0.26 MB] [988x1004] [] []
352ee73226400e70.jpg

öljypohja

 · 

ruuvi

(7)  · 

sytytystulppa

 · 

auto

(753)  · 

vitun hienokierteet

07.10.2025 23:01:48 | 23:05:41
#720925 [+1] Piilota Suosittele

>>720908
Joskus on muuten kokoja joita ei löydy tuuma-/senttikokoisina. Varsinkin ranskalaiset on erikoistunut vittumaisten proppujen sekä muttereiden tekemiseen joihin yksikään holkki käy. Samoin se sijoitetaan myös siten, että siinä on joiku vitun suojakartio ympärillä ettet vahingossakaan voi käyttää mitään käytännön työkalua. Kyl mä ymmärrän että ranskalaisten keittiössä pitää vähän säveltää, mut ei vittu autoissa tarvis aina jatkopalasta alkaa tekemään sopivan kokosta sovitetta että saa yhen vitun propun auki <.<

E:
Cliossa taas pakoputken yks kiinnitys oli jousella. Taas piti mennä motonettiin hakemaan yhtä alle 5e osaa kun ranskalaiset keksii laittaa jousta pakoputken kiinnityksiin. Ei mua vituta tietenkään. Onneks se auto myytiin jokkikseen ja sen pohja petti. Oisin voinu maksaa että näen sen paskan kärsivän, enkä puhu kuskista vaan autosta.

Ei mua vituta. *lyö pöytää* Vaikka tästä on vuosia aikaa.

08.10.2025 03:05:01
#720953 [+-] Piilota Suosittele

>>720925
Yhellä tutun tutulla (eli naapurilla) on joku Italian ihme "autona". Tossa yks kerta kattelin parkkiksella, että mikä helevetin autovaras se siellä hyörii niin yllätin takaapäin (no pun intented) niin remppareiska kilautti kallonsa siihen juttuun mikä nostetaan ylös ku ruvetaan katteleen moottoria.

Selitti mulle ummet ja lammet takahilavitkuttajan keskikahvaharjaajan kartiokuulottimesta. Jätin sen duunaileen siihen ja ku tulin myöhemmin takas niin vieläkin runkkas sen kotteronsa kimpussa. Menin sitte ääniä päästellen likemmäs ettei säikähä liikaa niin sillä oli kourassa joku puolikkaan tiiliskiven kokoinen mikä-vitun-lie-hanansulkija. Sano, että aina ku kiihyttää niin auto rupee nylkyttään niin oli kattonu juutuupista ohjefilmin, että miten saa sen ties minkä osan irti ja se pitää puhdistaa hammaslangalla että rupee toimiin taas.

Toivotin onnea kokeiluun ja kalppiin kämpälle nauttimaan ykköskaljasta sekä hyvin suolatusta silavasta. En muuten oo nähny sitä eukkoo sen jälkeen ja auto seisoo edelleen parkissa. Pitäiskö tässä jo huolestua hissuksiin?

[ 3 viestiä | ]