Painineitoset Painineitoset
kiipeää mastoon kiipeää mastoon
Panomies Panomies
Käypä selitys Käypä selitys
whee :D whee :D
Kattilauma Kattilauma
mikäs myyrä siellä on :3 mikäs myyrä siellä on :3
Snibedi snabedi ja albiinokrokotiili \\o_o// Snibedi snabedi ja albiinokrokotiili \\o_o//
Olet suopean epäilyksen alaisena huumon ;3 <3 Olet suopean epäilyksen alaisena huumon ;3 <3
Ace Ace
#battlestation #battlestation
Öyh öyh Öyh öyh
Paskalle Paskalle
Huomenet Huomenet
Tä? Tä?
taidonnäyte taidonnäyte
räppäri sängyssä räppäri sängyssä
Ihana nainen Ihana nainen
Talvisota Rising storm 2 Talvisota Rising storm 2
mynth on mynth on
Niin herqullista ruohoa. Niin herqullista ruohoa.
Taustakuva kontribuutti itestäni. Toivottavasti ilahduttaa. Taustakuva kontribuutti itestäni. Toivottavasti ilahduttaa.
ensimmäinen ja viimen päivä töissä ensimmäinen ja viimen päivä töissä
From Chile :3 From Chile :3
 438 näyttökertaa, 4 viestiä, 1.39 MB, 1 tiedosto, 17.03.2025 01:06:11
[ + 4 - | ]

meistä tuli muurareita

[79206] [elokapina.png] [1.39 MB] [1080x709] [] []
elokapina.png

elokapina

(115)  · 

ammatti

 · 

työmies

(36)  · 

ura

(5)  · 

saavutus

 · 

istuminen

17.03.2025 05:38:25
#687034 [+4] Piilota Suosittele

Niin kohta on kevät, sitten tulee kesä ja kun kelit sallii, niin helsingissä eloapinat suorittavat joukkona joka kesäisen perseily rituaalinsa, jonka päätteeksi tyhmimmät pääsevät poliisien kantamina bussiin.

Muissa suomen kunnissa ja kaupungeissa eloapinoita esiintyy sen verta harvassa että poliisit selviävät muutamalla poliisiautolla apinalauman kuljetuksesta.

18.03.2025 02:35:18
#687144 [+2] Piilota Suosittele

>>687034
Se on vähän tyhmemmänkin mielestä jännää, että miten nää sankarit ei jaksa jumpata ympäri vuoden. Kyllähän woltti tuo safkaa niille, mutta ku perse jäätyy niin ei kinosta.

18.03.2025 04:36:09
#687171 [+2] Piilota Suosittele

>>687144
Ei yllätä että nämä sankarit eivät halua tehdä mitään epämukavaa, kuten istua loka/marraskuun räntäkelillä keskellä katua, tai joutua ilmastoimattomaan poliisin maijaan kesä helteillä.

Ainoastaan ihmetyttää miten uudeltamaalta, (missä tosin asuu +30% suomen asukkaista, joista alle 75% on suomenkielisiä) riittää noita eloapinoita noin paljon, kun joensuusta (80.000 asukasta) löytyi yksi onneton muutama vuosi sitten (Kuva).

[ 4 viestiä | ]