Opi Japania! Opi Japania!
Perusta oma pankkisi Perusta oma pankkisi
Zombiet ovat myös ihmisiä! Zombiet ovat myös ihmisiä!
Page 2 Page 2
Persut rokotevastaisia? Persut rokotevastaisia?
eläkeläisen turvapaikka eläkeläisen turvapaikka
Sharp dressed man Sharp dressed man
George of the jungle! George of the jungle!
Yläkerran jätkät Yläkerran jätkät
riivattu riivattu
valo bete :D valo bete :D
Posiili Posiili
Hollantilaiset perinnehousut. Hollantilaiset perinnehousut.
Pan,,,,cakes,,,mmmm..,, Pan,,,,cakes,,,mmmm..,,
Senkin neek.. t. Kisse Senkin neek.. t. Kisse
Rocky Rocky
eksynyt mielenosoittaja eksynyt mielenosoittaja
eiffel tornia rakentamassa 1888 eiffel tornia rakentamassa 1888
All you have done All you have done
maori pekkarinen maori pekkarinen
lol :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD lol :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Apuva! Apuva!
Norjalainen ja muut vassarit Norjalainen ja muut vassarit
Esinahan leikkelijät Esinahan leikkelijät
 418 näyttökertaa, 7 viestiä, 6.11 MB, 1 tiedosto, 20.12.2024 21:28:06
[ + 0 | ]

Iso lintu, isompi saalis

[76054] [tiedosto.mp4] [6.11 MB] [640x360] [56.75s] [] []

vuori

(10)  · 

vuohi

(30)  · 

kotka

(16)  · 

saalistaa

(8)  · 

hyökätä

 · 

(135)
20.12.2024 22:06:59
#667848 [+1] Piilota Suosittele

>>667842 Noilla linnuilla on jaloissa jokin jousi-vipu-mekanismi, että kun kynnet iskeytyy saaliiseen, varpaat eivät avaudu enää hetkeen.
Kerran näin saatanan ison hauen, jonka selässä lipui hukkuneen haukan raato.

20.12.2024 22:33:05 | 22:38:45
#667862 [+-] Piilota Suosittele

>>667853 Kaikenlaista näkee kun kiertää. Ei sitä ole kukaan muukaan uskonut, mutta eipä se muiden usko minun persettä kutkuta, kun sain jännän kokemuksen.
Tilanne oli muutenkin hämy, oltiin tuulastamassa kaverin erämaamökin ohi menevällä joella. Sinne hevonperseeseen ei paljon akkua kannata rontata repussa, niin homma suoritettiin ihan perinteisesti tervastulen valossa. Minä pidin perää sillä kierroksella, kun kaveri kuiskasi että pitää tulla katsomaan ja minä hiivin sinne keulalle. Siinä se saatananmoinen hauki ui elävän tulen loimussa, selässä jaloistaan kiinni puoliksi hajonnut haukan ruumis, joka soljui siinä virtauksessa niin kuin aave.

E. Näemmä kiinteistöparonikin on päässyt ulos kellarista. Hän kai luki pienen heittoni siihen sikavideoon, kun noin on taas riemastunut. Se tarkoittaa, että olen joko päässyt hänen listaltaan, tai sitten hän harrastaa aktiivista sonjailua.

21.12.2024 02:32:56
#667918 [+1] Piilota Suosittele

Tuo on outo juttu, että paljon isommat ja voimakkaammat elukat ei laita hanttiin vaan aina yrittää karkuun. Joku gasellilaumakin vois aivan hyvin potkia leijonat paskaksi mutta eivät tee mitään muuta ku yrittävät paeta. Norsut sentään tekee ringin pienimpien ympärille jos saalistajat alkaa uhkaamaan. Tuoki kauris vai mikä lie onkaan ois ihan hyvin voinu hypätä selälleen, nalkata kotkan siihen ja kaverit ois sitten talloneet sen jauhelihaksi, mutta ei.

Toisaalta ohan ihmisissäkin niitä jotka huitoo vaan käsiään ja mölisee menemään ku raiskaaja/murhaaja käy kimppuun. Sormet silimiin niin loppuu se vinkuminen siinä. Se on aivan turha yrittää tapella itteään voimakkaampaa vastaan lihaksilla koska se ei tuu toimimaan.

21.12.2024 14:13:32
#668038 [+-] Piilota Suosittele

Tais olla pululla nälkä tai tuli arviointi virhe ku yleensähän noi saalistaa pikkusia ja pudottaa ne korkealta kivikkoon.

[ 7 viestiä | ]