Lääkkeet toimii Lääkkeet toimii
he never scored he never scored
Herraskoira Herraskoira
Senkin paska Senkin paska
Todellinen persemies Todellinen persemies
Woah Woah
Lehmikissa Maru :3 Lehmikissa Maru :3
Samaistun nyt vahvasti. Samaistun nyt vahvasti.
kocchi muite megumin kocchi muite megumin
Hitler välitti japanilaisista. Hitler välitti japanilaisista.
Kohtuudella Kohtuudella
Kissanminttuöverit (lelusta) Kissanminttuöverit (lelusta)
sadpianomusic.mp3 sadpianomusic.mp3
Tulen vain kyytiin tästä Tulen vain kyytiin tästä
Puutarhurini Juan Puutarhurini Juan
Muista ketä tuet Muista ketä tuet
Mummon pullavati ei sovellu mikroon Mummon pullavati ei sovellu mikroon
monica kaatuu monica kaatuu
wPaint wPaint
Kuvaotokset #38 Kuvaotokset #38
Ennen oli kunnollista Ennen oli kunnollista
Kerrassaan miehekästä Kerrassaan miehekästä
False Positive - Redeem (1/2) False Positive - Redeem (1/2)
Tulevaisuuden oikeuden puolustaja Tulevaisuuden oikeuden puolustaja
 1 668 näyttökertaa, 10 viestiä, 1.62 MB, 1 tiedosto, 25.04.2024 07:39:01
[ + 3 | ]
👑 Katsotuin 25.04.2024.

Ajelulla

[70128] [tiedosto.webm] [1.62 MB] [1080x1920] [9.54s] [] []

hyllyvät

 · 

kulli

(252)  · 

transu

(159)
25.04.2024 21:22:37
#616606 [+-] Piilota Suosittele

>>616575
Kuukauden vanha media, ei vuosien.
Paljon hyviä medioita hävinnyt kun oli tämä luolaston "black out".
Paljon hyviä medioita häviää kun jotkut poistaa profiilinsa ja muutama sata mediaa siinä samalla.
https://luolasto.org/m/50847/
Kilpailin aikanaan Riffen kanssa "päivän repost eliminaattori" tittelistä ja sainkin kyseisen maininnan kymmeniä kertoja, mutta Riffe veti omilla lukemilla siinäkin suhteessa kuin myös gif:fien spämmissä.

27.04.2024 18:40:55
#616976 [+-] Piilota Suosittele

uunia ja tätä Voin kato vaa sanoo niille, jotka lakkoja vastaan, että talous ja kaikki kusee. Numero uno: taloutemme on jo paskassa. Ei ole selvästikkään herroilla, jotka eivät ole joutuneet niinsanotusti "likaamaan käsiään" koko elämänsä aikana paljoa kokemusta siitä, kun on huono talous, on yleensä parempi vaihtoehto nauttia elämästä, kun tuskailla 50 vuotta elämästään ja kuolla siten, että pari vuotta on asiat ihan jees, kun voisi olla kokoaika jees.

Tämä katselmus, myönnetään on itsekäs, mutta eikö meidän pitäisi enemmän rakastaa itseämme? Suomessa on sellainen masokisti kulttuuri että oksat pois verrattuna keskieurooppaan.

Eli miettikääs näitä lakkoja lakon vastustajat siltä kannalta, että jos hallitus olisi kieltämässä sinulta sen, mikä saa sinut jatkamaan elämistä, mikä elämässäsi on paras asia, ja hallitus olisi tätä kieltämässä/päättämässä, etkö haluaisi taistella sen aatteen puolesta, sen asian puolesta, mikä on sinulle se elämäsi tärkein asia.

Voitte tuosta ylemmästä olla sitä mieltä, että ei tämä koskaan tule tapahtumaan ja huono vertauskuva, mutta hallituksen päätökset oikeastaan kieltävät/estävät montaa sellaista asiaa EPÄSUORASTI, mistä saatat todella pitää.

Ei tietenkään kaikki tämänkään jälkeen puhetta ymmärrä koska A: kultalusikka niin syvällä perseessä, että mikään ei tunnu missään a B: on vain idiootteja/tyhmiä, joilla todennäköisimmin ÄO on alle 65.

Siinäpä se, ja miettikää te jotka vittuilee persujen petoksesta, että mitä siellä kulisseissa on oikeasti tapahtunut, kukaan ei koskaan saa tietää. Miettikääs taas siltä kantilta, että miltä tuntuu, jos Kokoomus olisi teidät pettänyt ja tehnyt sellaisia hyviä päätöksiä kuin mites jos alettaisiin oikeasti kaivamaan sitä lithiumia maasta ja vaikka sillä keinolla saataisiin talout kasvuun, lisää työpaikkoja ja kaikki tyytyväisiä. Nyt Kokoomus meni sieltä, kuten aina, missä aita on matalin.

Haluaisin nimenomaan näistä keskustella 1v1 jonkun kokoomusnuoren kanssa. Kokoomusnuoriahan on ne jotka on siinä OP mainoksesssa, että jotka kertoo, että meidän on pakko tehdä asioita näin. Mikä ihmeen pakko? Kuka niin on sanonut?

Idiootit eivät varmaan tajua, että vaikka heillä olisi lapsia ja ajattelevat näiden päätöskien auttavan heidän lastensa tulevaisuutta, on asia melko päinvastoin.

Päinvastoin siksi, että näistä päätöksistä tehty raha, ei vaan kertakaikkiaan riitä, kuin vasta 300 vuoden kuluttua, mikä on melko pitkä aika ja epäilen vahvasti, että ihmiskuntaa on tällöin jäljellä ehkä 5-10%.

1V1 tää niin oot aika äijä

[ 10 viestiä | ]