muna tonne muna tonne
Kuvakommentti Kuvakommentti
uudet kaverukset :3 uudet kaverukset :3
mlem mlem
uusi tytär uusi tytär
pieni tuholainen pieni tuholainen
Reetta se kehtaa Reetta se kehtaa
Kuvakommentti seuraavalle kerralle kun sonja postaa Kuvakommentti seuraavalle kerralle kun sonja postaa
og wlizer portaus nappulaan og wlizer portaus nappulaan
Ryppy joulupukkina Ryppy joulupukkina
Deal with it!!! Deal with it!!!
pelaa kanssani :3 pelaa kanssani :3
hyvä koira :3# hyvä koira :3#
Pyydä anteeksi! Pyydä anteeksi!
Juoksuhiekat :D Juoksuhiekat :D
Iso töks Iso töks
Joulupesu Joulupesu
Eugh Eugh
:3 :3
Turkey slurpie Turkey slurpie
Joen tacot (esikoululaisen kokkikirja) Joen tacot (esikoululaisen kokkikirja)
Paikat jumissa? Paikat jumissa?
onpa vänkä laite :3 onpa vänkä laite :3
Luolaston rosvot Luolaston rosvot
 504 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.34 MB, 1 tiedosto, 01.04.2024 01:25:31
[ + 2 | ]

Zeta rodun humanoidi

[69374] [Zeta_rodun_humanoidi.png] [0.34 MB] [545x807] [] []
Zeta_rodun_humanoidi.png

humanoidi

 · 

ufo

(22)
01.04.2024 03:24:25
#611041 [+2] Piilota Suosittele

>>611039 Sikäli onni, että kasvoi viellä 90-2000 välissä varsinaisen lapsuuden.
Tuli myöhemmin pelikonsolia, mutta siinä ei ollut mitään outoa, että sidetarviketta
ja laastaria meni etenkin kesäisin sellaisia määriä, että puoletkin niistä
tänäpäivänä jonkun muksun käsissä ja naamassa olisi jo lähes automaattinen huostaanotto.

01.04.2024 03:35:17
#611044 [+2] Piilota Suosittele

>>611041
Olen itse vanhempaa kamaa, mutta kyllä, ihastuin jo Pongiin, sitten Nintendon ns. käsikonsoileihin ja sen jälkeen Commodore 64:än ja PC:llä pelaamiseen. Toisen vanhemman työpaikalla kohdattiin väkivaltaa ja ongelmatapauksia usein ja niistä kotona varoiteltiin, joten kuuntelin ja olin aika rauhallinen lapsi ja nuori. Toki välillä oltiin vähän vekillä kavereiden kanssa, mutta ei laastaria pahempia tarvittu. Kaverit sen sijaan kohelsivat itseänsä pakettiin.

Mutta joo, juuri tänään kuulin kuinka yksi kummilapsista (on oikeasti ns. rasavilli "äijien äijä") oli vetänyt naamataulunsa vekkiin ihan itsekseen ja kuinka toisen vanhemman piti käydä poliisikuulusteluissa asti ennen kuin normaali järjen ääni tuli peliin ja kynnyksessä sukeltaminen ja nenävekki meni pienen lapsen kohelluksen piikkiin. Samaan aikaan sitten ählämsählämit saavat viedä tyttärensä silvottavaksi ja tehdään yhtä sun toista kunniamurhaa ilman kunnollisia tuomioita. Ja narkkarit voivat silitysraudalla vaivihkaa vähän silittää ihan pieniä lapsia. Mitä hittoa tapahtuu yhteiskunnassamme?

01.04.2024 05:15:42
#611052 [+-] Piilota Suosittele

Mikähän vittu nuissa alieneissa aina on ku ne tsuippailee munasillaan menemään? Jäbät on sentään keksineet miten kuletaan tähtijärjestelmien läpi. Elle--- ei se voi olla niin, ellei ne sitte vaan vittu trollaa meitä? Juoksevat nakupettereinä perässä ja päästelevät alien ääniä siinä samalla. Sitte ku joku säästy perseraiskaukselta niin anto kuvauksen ja nyt ne sitten vaan jatkaa sitä samaa sketsiä. Mint vuken ploun!

[ 9 viestiä | ]