Ouch mouse :3 Ouch mouse :3
Privet Privet
Cat party in da house! Cat party in da house!
Mättöä tulossa :p Mättöä tulossa :p
Hyppäisin kyyiin Hyppäisin kyyiin
Suomessa vaan hapanta toimisto irmeli kyylää Suomessa vaan hapanta toimisto irmeli kyylää
rmeh rmeh
ronsu ronsu
Hey outsider Hey outsider
Batman Batman
Muistijäbä (se oli tonnin sanasto) Muistijäbä (se oli tonnin sanasto)
Gay Gay
Donald Duck & Chip and Dale - GIANT REDWOOD (reupload) Donald Duck & Chip and Dale - GIANT REDWOOD (reupload)
Lisää korkkien availua jenkkityyllin Lisää korkkien availua jenkkityyllin
heitä :3 heitä :3
#vainpilviajatuksia #vainpilviajatuksia
Tällästä jauhe liha soppaa tällä kertaa. Tällästä jauhe liha soppaa tällä kertaa.
Montako mahtuu taksiin? Montako mahtuu taksiin?
Fasismi Fasismi
Ilmanen Quake II ollaanko valmiita RTXään Ilmanen Quake II ollaanko valmiita RTXään
Viheraho mässyt Viheraho mässyt
Maista katumus Maista katumus
Filip DeFrancon ZUP ZUP ZUP Filip DeFrancon ZUP ZUP ZUP
Näin piirretään kissa :3 Näin piirretään kissa :3
 769 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.14 MB, 1 tiedosto, 12.03.2022 07:16:14
[ + 0 | ]
👑 Katsotuin 12.03.2022.

Ostaisin.

[62626] [tiedosto.jpg] [0.14 MB] [1149x622] [] []
tiedosto.jpg

taulu

(31)  · 

taide

(81)  · 

espoo

(11)  · 

rikas

(10)  · 

kallis

(13)
12.03.2022 23:51:11
#554908 [+-] Piilota Suosittele

>>554874
No pitkälti näinki, mutta en mää niitä tauluja myy ellei piä ostaa jottain luksuskämppää. Saavat vielä tilapäisesti ainaki olla seinällä uv-valolta suojaavan lasin takana :3

13.03.2022 00:11:21
#554915 [+-] Piilota Suosittele

>>554908
Vanhemmat ostaa tauluja, koska ne on ns. turvallinen sijoitus. Ne ei menetä arvoaan, kuten pörssit heiluu sotien ja koronan takia suuntaan ja toiseen. Siksi taide ei menetä arvoaan, kunhan ymmärtää mitä ostaa. Esimerkiksi Ruotsin antiikki ei ole niin kallista, koska ne ei ole käyneet sotia. Harvinaista on tavallinen lautanen, jossa issue natsikotka alapuolella

13.03.2022 02:24:11
#554990 [+-] Piilota Suosittele

>>554915

Mää en tykkää enkä ossaa arvostaa paskaakaan taidehommoilua. Mää arvostan vaan sitä, että mille se näyttää. Jos se vitun kuva on piirretty hienosti niin arvostan. Jos se on piirretty päin persettä jonaki omituisena käppyränä ja sitten "taiteilija" kertoo, että oon vaan liian tyhmä ymmärtämään sen neroutta niin haistatan vitut ja sopivalla äänenpainolla.

Sukulaisella on muuten kuulemma piilossa joku vanha sakemannien säkki missä meille puotettiin evästä. Kuuleman mukaan ihan komea hakaristi on kylessä. Itellä puolestaan on pienehkö vissiin sotien ajoilta oleva nelikulmainen vaasi jonka reunuksilla on suomileijona ja sitten myös hakaristejä. Tosin siitä en luovu vaikka ois kuinka kova viinan kaipuu. Sukukalleuksista on pidettävä hyvää huolta. Sinä jos kuka osan niistä jo kadottaneena varmaan ymmärrät sen :3

13.03.2022 14:03:35
#555079 [+-] Piilota Suosittele

>>554990
Itse swastikoita on helvetisti, sekä monet mitalit on arvottomia tämän takia. Samoin Adolf Hitlerin allekirjoitus ei myöskään kovin arvokas, sillä se jako nimmareita jatkuvasti lapsille yms sekä allekirjotteli ties mitä postikortteja jatkuvasti.

Natsi-Saksan astiastot on hieman eri juttu, toki niitäkin on pelkillä swastikoilla jotka ei ole kovin arvokkaita per kippo. Sitte taas noi kaksipäiset kotkat, joita käytettiin lähinnä korkea arvoisille upseereille rupee olemaan kiven alla. Ne särkyy herkästi ja sotien aikana niitä pöllittiin paljon. Siksi kokonaiset ateriasarjat on arvossaan.

14.03.2022 00:03:57
#555214 [+-] Piilota Suosittele

>>555079
Hetkinne... jos harvinaisuus on se määrittelevä asia niin niin tuota määki oon aika harvinainen. Yks kuuesta miljardista, kuulemma. Kaksoisolentoja pyörii kylillä ja yhen niistä oon jopa nähänykki livenä. Tai no, kaikki kakskymppiset neitokaiset on saman näkösiä muutenki. Mutta jos mää tekisin jonku piirroksen sulle niin sehän ois kans uniikki joten nää, taiteen ymmärtäjänä, sitte varmaan ostasit sen multa huokealla (aseveli hintaan) sanotaanko vaikka parilla tonnilla tai jos se on liika halapa niin pannaan nolla perrään. Elä kuitenkaan laita tilille ku sossu kuvittelee mun olevan sillon rikas niin jos antasin osotteen mihin lähetät käteisenä, mielellään viiskymppisinä tai pienempinä, niin joko tehhään kaupat?

[ 10 viestiä | ]