Viheltää Viheltää
Taisi fysiikan oppitunnit jäädä kesken Taisi fysiikan oppitunnit jäädä kesken
Tissit Tissit
Mummon päivä Mummon päivä
Free Willy Free Willy
Kasvissyönti, kissat, ankat, natsi ja lintu Kasvissyönti, kissat, ankat, natsi ja lintu
isä olen tehnyt syntiä :D isä olen tehnyt syntiä :D
Painepesuri Painepesuri
Olutta Olutta
Ilmoitus Ilmoitus
Kesäbiitti Kesäbiitti
Setämiehen kastike Setämiehen kastike
Hapsin kosto Hapsin kosto
Maistuisko? Maistuisko?
yökkäys yökkäys
Valupertin seksikommentti Valupertin seksikommentti
Pylly Pylly
anna maistiainen :3 anna maistiainen :3
pyllistys apu pyllistys apu
surisee saatanasti surisee saatanasti
ystävänpäivälahja ystävänpäivälahja
Miksei ampunut jalkaan? Miksei ampunut jalkaan?
Joko nyt se tiede meni liian pitkälle? Joko nyt se tiede meni liian pitkälle?
Neekerit servattu Neekerit servattu
 569 näyttökertaa, 15 viestiä, 0.47 MB, 1 tiedosto, 13.01.2022 01:24:05
[ + 4 - | ]

kameroiden laatu

[60575] [etaisyys.png] [0.47 MB] [500x543] [] []
etaisyys.png

kamera

(41)  · 

jupiter

 · 

ryöstäjä

 · 

k-market

13.01.2022 04:54:01
#538849 [+-] Piilota Suosittele

Kaupatkin on ruvenneet tajuamaan, että ne 30 vuotta sitten ostetut kameraviritelmät on perseestä ja että netin kautta saa tilattua helevetin hyvää kuvaa antavat satasella tai parilla. Toki asiaa helpottaa se, että vammaset kävelee kauppaan edes ilman maskia ja puukolla uhaten saa pöllittyä satasen tai parin kassasta jonka jälkeen juoksevat "satunnaisen ohikulkijan ohi" ja sen jälkeen ryöstäjältä ei enää löydykään saalista. Mitä nyt ehkä muutama tyhjä lätkä pameja, mutta se on tietenkin ihan eri asia.

13.01.2022 11:42:34
#538895 [+-] Piilota Suosittele

>>538849

Kauppiailla on se ajatus, että kerran hankittua ei voi poistaa tai uusia. Olen varmaan tämänkin kertonut, mutta kerrotaan sitten uudelleen. Juomajakelussa törmäsin yhden kauppiaan seuraamaan näyttöön. Kyselin, että notta mitäs hän seuraa niin innokkaasti. Kertoi, että jatkuva ongelma yhdestä "asiakkaasta". Kyselin, että varas tms. Juu, on varas. Vie paljon olutta. Aina ilmoitetaan jos ko. Asiakas tulee kauppaan niin rupean seuraamaan. 14 kameraa, uudempaa 5mp videovalvontaa. Aina kun huomaan, että liiviin menee jotain ryhdyn toimiin. Kertoi, että joutui uusimaan systeemin tuon yhden asiakkaan varastelun takia, kun vanhasta ei saanut oikein mitään selvää. Useimmilla kauppiailla on vanhoja, jopa PAL-standardin mukaista videovalvontaa. Niistä saa yleiskuvan, mutta ei oikein muuta.

13.01.2022 23:08:05
#539131 [+-] Piilota Suosittele

>>538895
Jos ite pyörittäis jotain bordellia niin kyllä mää hommaisin kunnolliset laitteet sinne. Se on aika pieni hinta mielenrauhasta, että ilman maksua käteen vetävästä saadaan kunnolliset kuvat.

[ 15 viestiä | ]