työshibe työshibe
kulttuuri rikastettu'd kulttuuri rikastettu'd
miten se ton teki miten se ton teki
hienosti hävitetty hienosti hävitetty
seksikäs taikina seksikäs taikina
Kulttuurin oppimista Kulttuurin oppimista
Walking tits Walking tits
Vuohi ei olla allahin vaimo Vuohi ei olla allahin vaimo
näin asennat tummennukset näin asennat tummennukset
näin leikkaat parran näin leikkaat parran
on tehnyt ennenkin on tehnyt ennenkin
Rottabudjetin fleshlight Rottabudjetin fleshlight
Sormetusta Sormetusta
robottien kapina robottien kapina
muovirattaan korjaus muovirattaan korjaus
Olli Hokkanen ennätystehdas Olli Hokkanen ennätystehdas
mikä pokemon mikä pokemon
jewtube jewtube
hirvikolari hirvikolari
cocaine cocaine
leimahti leimahti
iiris suomela iiris suomela
Ihana nainen Ihana nainen
Black Friday Black Friday
 1 048 näyttökertaa, 20 viestiä, 15.6 MB, 1 tiedosto, 19.07.2021 00:10:37
[ + 4 | ]

Mitäs vittua

[55287] [tiedosto.mp4] [15.6 MB] [656x480] [] []

laulu

(94)  · 

nainen

(2095)  · 

mari

(5)  · 

tanssi

(135)  · 

marina devjatova

20.07.2021 00:17:08 | 00:19:25
#481934 [+-] Piilota Suosittele

>>481907

Olin aikonaan yliopistolla duunissa tilapäisesti. Siellä oli lappalaisten oma kolhoosi josta kuulu aina ilonen puheensorina ihimisten kielellä. Ku kuulivat oven avvautuvan niin kaikki vaihto siihen mongerrukseensa. Yhen kerran yks suostu mulle puhumaan siellä ku päivittelin konneita. Kysy, että ossaisinko laittaa sen uuteen tietsikkaan samanlaisen lappalaisen näppäimistön minkä joku aikasempi työntekijä oli osannu sille ohojelmoida. Ei kelevannu tavallinen näppiksen asettelu mille tahansa saamen murteelle. Ei sitten sen tarkemmin osannu kertua mitä halus niin no en osannu tehä vastaavaa viritelmää. Petty, saatana. Sen jäläkeen(kään) siellä ei ykskään morjenstanu vaan tarkotuksella tuijottelivat seiniä ku kohattiin. Enkä muuten ollu ainu joka huomas saman jutun. Harvemmin on joutunu livenä näkemään niin ylimielistä ali-ihmismäistä porukkaa. Ja kiintiöllähän ne kaikki vittusaatanat siellä oli duunissa.

20.07.2021 03:16:16
#481988 [+-] Piilota Suosittele

>>481964
Lappalaiset on valakosia mustalaisia. Monta vuotta vinkuvat ja valittivat, että niiden kulttuuri omitaan ja sitä sun tätä. Sitte ku tyypit lopetti niiden rihkaman ostamisen niin alakovat valittamaan, että ku kukaan ei osta niitä kadulta löytyneitä oksanpätkiä noitarumpuina. Ainu hyvä lappalainen on jatkeena poronkäristyksessä.

06.09.2021 16:29:07
#498128 [+-] Piilota Suosittele

>>498074
En niin väittänytkään. Kirjoitin alle lappalaistyde.

>>498082
Volgansuomalainen kuulostaa venäläiseltä. Minua ei haittaisi jos puolisoni olisi venäläinen tai edes afrikkalainen, kunhan ei manne tai somali.

[ 20 viestiä | ]