>>476183 Kyse on tilastosta. Jos tilasto näyttää jotenkin sun poliittisesta/aatteellisesta/"arkijärjellisestä" näkövinkkelistä valheelta niin sulla on kaksi vaihtoehtoa: Voit ulista tutkimuksen tarkoitusperiä ja -hakuisuutta sekä syyttää vastapuolta propagandasta. Tai sitten voit lähteä tutkimaan asiaa tosissaan.
Jälkimmäisessä vaihtoehdossa on se ikävä puoli että se on vaivalloista ja saattaa johtaa siihen että näet totuuden ja huomaat että sitä ei oo politiikassa..
Hienosti. Silloin ryöpsähti porukkaa oikein huolella sisään. Ovat 17 vuotiaita kaikki ja voivat todistaa sen. Yksi nousi kuolleistakin Irakin hallituksen avulla.
Hienosti. Katuturvallisuus on huonolla tolalla. Kouluturvallisuus huonolla tolalla. Itä-Helsingistä muuttaa syntyperäräisiä suomalaisia muualle. Turvallisuuden takia.
[
9 viestiä
|
]
⭰
unelma
Siitäs sait Putin!
näin siinä käy
Projekti nimeltä euroopan unioni
itsepuolustus
Miksi te ette jo ymmärrä?
Thoughts and prayers
Apinaa koijjataan.. apinaa pumpataan
Itiksen jättimäinen mielenosoitus
EU rahastuspelastus
EU SANNA SDP
Oi maamme EU
Eu
Norski sai 30-vee kun vähän ampu homoja
Brittejä rupes terroristit vituttamaan
Isin kalifaatti
Totuus pakotteista
luovutuslista
gaza
Hei hei Suomi. Kiitos hallitus.
"Marinin ja EU-uskovaisten 10 eniten toistamaa väärää väite
Vanhanen, mites on?
Miksi komission sivuilta poistettiin seuraava lause?