carnivore kunniaan carnivore kunniaan
rekt rekt
Ihana nainen Ihana nainen
Ihana nainen Ihana nainen
Ihana perse Ihana perse
katoppa tätä volttia katoppa tätä volttia
höttötermit selitettynä höttötermit selitettynä
Juhlapöydän konflikti Juhlapöydän konflikti
jouluruokaa hakemassa jouluruokaa hakemassa
Kaljaa 1971 Kaljaa 1971
terry never forget terry never forget
Velka Velka
Kolaaminen meni taas vituiksi Kolaaminen meni taas vituiksi
Vasen vai oikea? Vasen vai oikea?
eikun minä olen tästä ajanut ennenkin eikun minä olen tästä ajanut ennenkin
Zombeja Zombeja
telkkari telkkari
abreu abreu
räjähtävä lasti räjähtävä lasti
ählämit euroopassa ählämit euroopassa
yrjistä yrjistä
ilmatorjunta sano brrrt blyat :-D ilmatorjunta sano brrrt blyat :-D
haaveeni haaveeni
iahana nainen iahana nainen
 516 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.85 MB, 1 tiedosto, 25.02.2021 09:18:50
[ + 7 - | ]

1:1

[51987] [b47y4.jpg] [0.85 MB] [3840x3840] [] []
b47y4.jpg

maahanmutto

 · 

helsinki

(73)  · 

korona

(299)
25.02.2021 10:07:06
#441872 [+-] Piilota Suosittele

Yllätys oli suuri kun 10 patjaa joka kaapissa sompuilla. Jäivät mauiute kiinni muutamia vuosia sitten pakinlantien asunnoissa kun tuli yllätystarkastus. Alkuperäistä somalivuokraajaa ei näkynyt missään. Ovelle tuli täysin tuntematon henkilö. Ei edes tuntenut vuokraajaa. Semmoista.

25.02.2021 23:59:44
#442096 [+1] Piilota Suosittele

>>441872
Eli eikös homma esimerkiksi toimi niin että sompanssi isä ja äiti eroavat paperilla ja äiti jää kakaroiden kanssa asumaan sitä meri-rastilan 105 m2 kolmiota, isälle sossu hoitaa kaksion kontula / itis / mellunmäki alueelta jonne sompanssi isi "muuttaa" jolloin äiti rupeaa saamaan kelasta yh-lisää.
Todellisuudessa somppu isi asuu edelleen meri-rastilan perhe asunnossa, mutta vuokraa poikamies boxiaan virolaisille duunareille, tai kymmenelle kiina - pakistani tai intialaiselle sol:in hyttisiivoojalle jotka jokainen maksaa sompulle 70-100€/kk vuokraa halvasta asunnostaja näin nämä vierastyöläiset pystyvät asumaan ja selviytymään 4-6€ tuntipalkalla suomen kalleimmalla paikkakunnalla.
Kaiken tämän maksaa suomalainen veronmaksaja rahalla ja selkänahalla.
Työnantaja voi taas paukutella henkseleitä lehdessä ja haukkua suomalaiset kun ulkomaalaiset tekee töitä (5€/h palkalla).
Ryssillä ja virolaisilla on vielä tuotakin hullumpi asuinmuoto, vanhat teollisuus / varastohallit joihin on rakennettu jonkin näköiset asunnot jolloin asuinkustannukset jää muutamiin kymppeihin / kk.
Mitään lupia ja turvallisuus hyväksyntöjähän asialle ei ole, mutta koskas joku tattarisuon hallin todellinen käyttötarkoitus on tarkastettu?

26.02.2021 14:52:24
#442217 [+-] Piilota Suosittele

Uga buga -jengillä ei ole myöskään minkäänlaista yksilökulttuuria vaan he elävät laumoissa 24/7. Itse pyrin onneksi luonnostaan sijoittumaan bussissa mahdollisimman kauas kaikista paskanvärisistä. They come color-coded for a reason.

[ 8 viestiä | ]