Koiran olemus on muuttunut Koiran olemus on muuttunut
Klyyvari vinossa Klyyvari vinossa
Käymme börheinä ain <3 :3 Käymme börheinä ain <3 :3
Samma på svenska Samma på svenska
Minunkin puoliso imee Mielellään Minunkin puoliso imee Mielellään
Turrin näkökulma Turrin näkökulma
Hapsi ja Pihvi Hapsi ja Pihvi
Urheilua 2 Urheilua 2
Kutsumaton vieras. Kutsumaton vieras.
pari homoa pari homoa
Kurre Kurre
Sormia ei kannata jättää väliin Sormia ei kannata jättää väliin
Tee tasapainoinen sopimus sen kanssa ;3 Tee tasapainoinen sopimus sen kanssa ;3
Hieno kuva, Hermanni. Hieno kuva, Hermanni.
Poliisi ampuu Poliisi ampuu
Riikan reseptit Riikan reseptit
Homo Homo
IKEA pyyhekoukku IKEA pyyhekoukku
Parkkaus Parkkaus
Ryppy ja Hassan osa II Ryppy ja Hassan osa II
Tulostettava ystävänpäiväkortti Tulostettava ystävänpäiväkortti
Toinen pölöjä Toinen pölöjä
Protskuu... Protskuu...
Tsekkaas tää!!! Tsekkaas tää!!!
 705 näyttökertaa, 9 viestiä, 1.27 MB, 1 tiedosto, 02.01.2021 01:06:35
[ + 1 | ]

vuokraisännän painajainen

[50775] [vuokraisannan-painajainen.mp4] [1.27 MB] [853x480] [] []

vuokralainen

 · 

elämänkoulu

(38)
02.01.2021 01:18:13
#425944 [+-] Piilota Suosittele

Mielenterveysongelmiin pitäisi saada apua jo pienestä pitäen.
Lisää keskustelua aiheesta tarvitaan, niin asioille saatetaan tulevaisuudessa tehdä enemmän.

02.01.2021 02:08:49 | 02:10:47
#425959 [+-] Piilota Suosittele

Juuri oli joku kämpäntuhoaja tuomittu vakuutusyhtiölle maksamaan reilu 30 donaa.
Hieno tulevaisuus kyllä ihmisellä.

Itse käytän vuokravälitysfirmaa, joka hoitaa kyllä vuokramaksut ja aloittaa häätöprosessin, jos rahoja ei kuulu tai muuta hämärää on. Eipä se eikä tietysti vuokratakuut tai vuokranantajalle suunnattu kämpän vakuutuskaan kaikkeen auta, jos termiitti iskee, mutta minimoi hieman riskejä.

Ja jos termiitistä sattuu joku kyselemään, niin saman tein palaute, että ei mitään vuokralle termiiteille ja useammallekin nettipalstalle termiitin nimi julki (vpn:n yli ja muutenkin jäljittämättömästi).

No, sitten sossu järjestää kivan kämpän jonkun ison firman kämpästä - ja ihmetellään/valitetaan, kuinka vuokrat ovat korkeita. Fiksusti käyttäytyvien vuokralaisten pitäisi käydä antamassa termiiteille kunnon terveiset astaloin varustettuna.

02.01.2021 03:00:19
#425973 [+-] Piilota Suosittele

Voi siinä nyrkillä tapettavaa nistiä :DD Varmaan poitsu luulee että tositappeluski tuommonen satunnainen heilumine ja hyppely potkimine jotenkin auttaa sitä. Tosiasiassa tekee itestään vaan helpon kaadettavan.

02.01.2021 11:28:11
#426048 [+-] Piilota Suosittele

>>425959
Itse olen ottanut vuokranantajan vakuutuksen, mut onneks ei oo tarttenu kokeilla vielä toimintaa.Toki tälläi pienellä paikkakunnalla auttaa oma menneisyyskin. Ei ihan kaikki ala kokeilemaan ees. Tosin kerran oli eräs nuoripari, jonka neuvonantajana oli entinen panoni, jota oli vissiin alkanu kaihertaan joku. No neuvo vaikka mitä ketkua ja nuoripari joutui sitten parin kk jälkeen nöyrtymään, varsinkin kun nuori isäntä tuli huuteleen baari-illan jälkeen oven taakse. Elämä on...

02.01.2021 19:58:26
#426147 [+-] Piilota Suosittele

>>426074
Näi o. Ja turpajuhlia jatketaan vaikka viikko tolkulla, että oppii olemaan. Ainoastaan lopullisesti syyntakeettomat ei parane silläkään, mutta ei ne vapaalla kuljekkaan ainakaan yleensä. Surullistahan se on, että kaikenlaiset vänkäävät mikki hiiretkin sijoitetaan ihmisten taloihin. Se on jo lähtökohtasesti väärin ja oikea paikka olis teräsbetonista valetut kuutiot joissa ne ei voi kovin isoa vahinkoa saada aikaan. Ja nekin pitäis sijoittaa johonki saatanan suolle ilman mitään ilmastointeja niin saavat siellä sitten huutaa ja reuhata oikein porukalla.

02.01.2021 21:24:20
#426174 [+-] Piilota Suosittele

>>426074
Olen nähnyt kyllä niin monta mielenvikaista joille annettu monesti kunnolla turpaan, mutta mikään ei muutu, koska mielenterveyttä ei paranneta väkivallalla. Pahimmassa tapauksessa se voi vain lisätä idiotismia.

[ 9 viestiä | ]