elinajan odotus elinajan odotus
Poliisi Poliisi
Bendeleen kirsikkatomaatti Bendeleen kirsikkatomaatti
Kissalamppu Kissalamppu
Viiksi-Valdemar Viiksi-Valdemar
Koirot tuli maailmaan Koirot tuli maailmaan
Vihaiset linnut Vihaiset linnut
piilossa piilossa
Yön leikki voi alkaa Yön leikki voi alkaa
lehtiä :3 lehtiä :3
Jamalin kylkiluut rusahti Jamalin kylkiluut rusahti
taidonnäyte taidonnäyte
Näin kävi Näin kävi
Whee! Whee!
Husu pls :D Husu pls :D
Jäivät kiinni kurkkaamisesta Jäivät kiinni kurkkaamisesta
Apachen muuttohommat Apachen muuttohommat
Whole roasted chicken Whole roasted chicken
Väänsivät kättä Väänsivät kättä
Volmarin ja Hapsin deitti Volmarin ja Hapsin deitti
Suhteelllista Suhteelllista
beer cunt beer cunt
Suihkumietteitä Suihkumietteitä
ei ole hyvä tämä >:3 ei ole hyvä tämä >:3
 775 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.18 MB, 1 tiedosto, 06.09.2020 20:56:06
[ + 4 | ]

ajokortti

[47343] [ajokortti.png] [0.18 MB] [680x609] [] []
ajokortti.png

ajokortti

 · 

spurdo

(375)  · 

lukiolainen

07.09.2020 00:56:22 | 00:59:09
#384958 [+-] Piilota Suosittele

Kävin aikanaan Alakossa hakemassa perjantaipullon ja hokasin, että röökiäkin pittäis olla. Tepsutin siinä myyjän valavovan katseen alla tiskille ja spadduja ostamaan. PAPERIT! No annoin paperit ja kun nuori, jos osas edes laskea, lopulta pääsi lopputulokseen, että olin sitä huomattavasti vanahempi.

Kerran sitte siellä valtion apteekissa oli kans myyjänä joku varmaan samana päivänä täysikäseks tullut vaati näyttämään paperit, ku hain pullon viiniä. Se ynnäs ja ynnäs ja ynnäs, mutta ei siitä näkyny tulevan mittään. Olin jo sanomassa, että oon kohta pääsemässä jo vanahuuseläkkeelle, mutta ilimeisesti kyllästy laskemaan ja möi putelin tuhisten.

Sitte kertaalleen olin ihan marketissa hakemassa saunakalijoja ku vastassa oli ekaa päivää harjoittelussa oleva flikka. Nähessään kalijat pyys näyttämään papereita. Mua ja sen ohojaajaa jokseenki huvitti tilanne, ku jo naamasta näki, että ei tässä alaikäsiä enää olla. Tyttö katto hyvin hyvin tarkkaan ja sormilla laski, että oon täysikänen. Kyllä oli sen kavereilla hauskaa siinä ku kattovat meininkiä. Kuiskasin vielä myyjälle, että hyvin se menee, elä stressaa turhaan. Se oli niin töpinöissään että ei tainnu etes kuulla tai tajunnu missä mennään.

ps. Joku vuos takaperin kuvan kaltanen tapahtuma sattu Ruottissa. Joku ensimmäisessä maailmansodassa ollu gubbe haki folkööliä, eli kakkosta, niin ei suostunu myymään, koska ei ollu virallista henkkaria mukana vaan nimenomaan ajokortti. Onko se väärin lyyä semmosta tollua?

[ 4 viestiä | ]