banaani tyttö banaani tyttö
Tärkein suojattu Tärkein suojattu
Ei jaksa keksiä otsikoita 4 Ei jaksa keksiä otsikoita 4
TERVE TERVE
Onko Coca-Cola uskonto? Onko Coca-Cola uskonto?
Shirolla ei aina ole silmät kiinni ;3 Shirolla ei aina ole silmät kiinni ;3
Mitali taistelusta Karjalankannaksella Mitali taistelusta Karjalankannaksella
Maitoa Maitoa
läts läts läts läts läts läts
Luolastossakin on Luolastossakin on
Ei jaksa keksiä otsikoita 1 Ei jaksa keksiä otsikoita 1
Sanopa kerrankin vielä "GDPR" ... Sanopa kerrankin vielä "GDPR" ...
Hämärän rajamailla Hämärän rajamailla
kyllä youtubesukupolvi on viisas kyllä youtubesukupolvi on viisas
Keittiön löytö 3 Keittiön löytö 3
some train etiquette some train etiquette
Haukkuisinkohan Haukkuisinkohan
Ihana nainen Ihana nainen
Gotcha! Gotcha!
Homo t.ismo Homo t.ismo
BAWWWWW BAWWWWW
Please dont look.. Please dont look..
Evolution of the Bikini - with Amanda Cerny Evolution of the Bikini - with Amanda Cerny
pupujussi pupujussi
 533 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.16 MB, 1 tiedosto, 06.09.2020 19:55:33
[ + 4 | ]

Viinatrokari varmaan säikähti

[47339] [84138.jpg] [0.16 MB] [572x960] [] []
84138.jpg

raittiusliike

06.09.2020 20:44:35
#384822 [+2] Piilota Suosittele

Sama ongelma, eri päihteet ja aika. Vaikka kaikki nykyiset diilerit ja trokarit lopettaisivat toimintansa tänään, niin jo viikossa olisi uudet huumeluukut ja viinan velaksi myyjät jakamassa markkinoita. Miksikö? No tietenkin koska se on laitonta ja sen takia voitot ovat kovat, lisäksi voi lisätä voittoja laimentamalla / jatkamalla kamaa, perimällä älyttömiä korkoja piuhalle myynnistä jne jne. Muutama vuosi sitten täällä tuomittiin paikallinen kilju ; kotiviini trokari, joka oli ottanut asiakkaidensa pankkikortit haltuunsa velkojen pantiksi ja tyhjensi tilit tukien / eläkeen maksupäivinä. Hinnasto oli aika karmea kun 1,5L kilju/kotiviini pullon hinnaksi saattoi asiakkaalle korkojen kanssa muodostua jopa 20€. Mutta asiakkaalla ei ollut vaihtoehtoa koska trokarilla oli pankkikortti ja velkojen vuoksi asiakkailla ei ollut muuta vaihtoehtoa kuin ostaa aina vain uudelleen velaksi, jolloin riippuvuus suhde trokariin oli pysyvä. Samaa paskaa tapahtuu huumepiireissä missä maksut hoidetaan tavalla tai toisella kunnes katko tai kuolema katkaisee asiakas suhteen.

06.09.2020 20:47:15
#384823 [+1] Piilota Suosittele

Juu'u, pikseleitä seuratessa vähän epäilyttää autenttisuus. Tosin tuommosella paskallahan ne jeesushullut yrittää muutenki kiusata ihimisiä.

06.09.2020 22:28:44
#384891 [+-] Piilota Suosittele

Nimenomaan, MYYT! Anna ilmasiks ni kaikilla on kivaa. Vähä niigs @jhnna , ja tarkoitan vain näytöstä, en mitään fyysistä.

[ 4 viestiä | ]