Et peruuta Et peruuta
Isokokoinen mies Isokokoinen mies
Ekstramajoneesilla kiitos Ekstramajoneesilla kiitos
Onnea Vova-setä! Onnea Vova-setä!
Uuno Durhaspuro Uuno Durhaspuro
Lättyä Lättyä
ääniä yössä ääniä yössä
Oolen bieni nalle vain, bullea :DDDD Oolen bieni nalle vain, bullea :DDDD
Hammasläägäri :DDD Hammasläägäri :DDD
Gangster Party Line Gangster Party Line
Burdo ja sen keppi Burdo ja sen keppi
Jeccu Jeccu
Voita lotossa Voita lotossa
päämisteri päämisteri
Vähän silliä Vähän silliä
Peikko kusessa Peikko kusessa
Edelleen odotetaan Edelleen odotetaan
Ruåtsi 10 000 eKr. Ruåtsi 10 000 eKr.
Täs pitää tietää Täs pitää tietää
Take my money! Take my money!
Huoru-Li Huoru-Li
BINGO BINGO
Suomi mainittu! Suomi mainittu!
Lihava lehmä Lihava lehmä
 678 näyttökertaa, 4 viestiä, 2.18 MB, 1 tiedosto, 01.01.2020 01:08:07
[ + 3 - | ]

Mummon piirakka

[38144] [tiedosto.png] [2.18 MB] [1097x1101] [] []
tiedosto.png

mummo ankka

 · 

mummo

(133)  · 

ankka

(182)  · 

hansu

(5)  · 

piirakka

(12)  · 

kirpeä

01.01.2020 03:47:15
#288501 [+-] Piilota Suosittele

>>288490
Mielen syvissä syövereissä jos vaan sarjakuvaruutut passaa yksiin. Kuten sanottua, muokkaan vaan puhekuplia. En vaihtele ruutujen järjestystä tai lainaile toisista tarinoista.

Sketsissä Mummo ja Hansu menee ravintolaan jossa Mummo hermostuu, ku kokki ei oo osannu tehä evästä asianmukasesti. Hansu nukahtaa pöytään ja Mummo painelee kyökin puolelle vähän suomentamaan asioita. Ravintellin asiakkaat ihastuu sitte Mummon murkinoihin ja kaikki on tyytyväisiä. Siihen on hankala ruveta sovittamaan yhteen mitään irstailuja siten, että hahamojen ilimeet passais yksiin kupletin juonen kanssa. Tietenkin vois vaan laittaa kupliin "Oho, mummeli tietää pillumehun salat" - "hehe, niin tekee". "Katsokaa, kun syömme pillumehua vanhan kurpan oppien mukaan" - "hihihii", mutta ei se toimis eikä siitä varmaan moni tykkäiskään. Irstailua tai huumoria ei voi pakottaa, nääs.

01.01.2020 03:50:32 | 03:57:30
#288503 [+-] Piilota Suosittele

No nyt tuli vastaan yks missä aku ryömii juhlaveneen kannella tautisena. Kattoo kärsivin silmin ylöspäin puosun jalakojen välistä. Tuosta kahesta ruutusta vois vaikka saaha aikaan semmosen, missä ekassa Aku vannoo ittekseen, ettei enää ikinä lähde tienaamaan taskurahoja laivalle ja heti toisessa ruutussa kattoo vaan jalakojen väistä ylös ja tuumais, että ei enää jaksa yhtään, että antakaa jo armoa. Tosin yritän löytää nuita etes nelijän ruutun pitusia juttuja ja mielellään usiammanki sivun.

https://filebin.net/zua0joji1jihm3r3/20200101_025058.jpg?t=2utp7b6x

ps Tuossa se koko sivu. Ehkä siihen vois yrittää keksiä jotain, mutta en hoksaa tällä hetkellä muuta kuin sitä tavallista "hihi, pippeli suuhun" juttua.
https://filebin.net/dsgwgsr5hzdowua9/20200101_025459.jpg?t=jvmx8z1j

[ 4 viestiä | ]