rawr rawr
Onks mulla hilsettä? Onks mulla hilsettä?
Tassunjälki tuonne Tassunjälki tuonne
Chrissin pitäis jutella b4 baby born Chrissin pitäis jutella b4 baby born
Minäkin makoilen :3 Minäkin makoilen :3
Lääh puuh Lääh puuh
Pannukakkukokki Pannukakkukokki
mew mew
Pyllynaama Pyllynaama
Hassan hakee turvapaikkaa osa II Hassan hakee turvapaikkaa osa II
ilmainen lounas ilmainen lounas
Kanakebu torilta kreikkalaisten kojusta Kanakebu torilta kreikkalaisten kojusta
iso koira iso koira
Evo mitsu Evo mitsu
Pappa, bisse ja nalkuttava akka Pappa, bisse ja nalkuttava akka
subway surfers subway surfers
Viiksivalluja koti täynnä Viiksivalluja koti täynnä
hajuaisti hajuaisti
hiprakassa :D hiprakassa :D
Kesä/Heinä analyysi & todistelut Kesä/Heinä analyysi & todistelut
Viinamäki 2 Viinamäki 2
On se Jimmy Carter äijä! On se Jimmy Carter äijä!
Ihmisten määrä tuplattu, kaikki sujui odotettua börheämmin :3 Ihmisten määrä tuplattu, kaikki sujui odotettua börheämmin :3
Pampu Pampu
 1 058 näyttökertaa, 6 viestiä, 3.97 MB, 1 tiedosto, 28.12.2019 12:01:42
[ + 4 - | ]

nyt olet oikea prinsessa

[38043] [0.mp4] [3.97 MB] [480x854] [] []

kissanpentu

(294)  · 

auto

(641)  · 

hätäpaska

 · 

paska

(448)
28.12.2019 14:18:14
#287020 [+-] Piilota Suosittele

Vietiin joskus jo edesmenneeelle anopille kissanpentu. Kissa matkasi ensin serkulta parisataa kilsaa meille, oli meillä vuorokauden. Pientä hermostuneisuutta ja paniikkia oli kissalla päällä meillä. Ei pissinyt eikä sontinut vääriin paikkoihin. Yöksi meinattiin ottaa sänkyyn viereen nukkumaan, mutta kun kissalla oli oma vuorokausirytminsä, niin alkoi yöllä tietysti koheltamaan, joten kissa yksikseen vessaan. Alkuhermostuneisuuden jälkeen oli sielläkin kiltisti.

Päivällä sitten automatkalle kohti anoppilaa. Muija piti kissaa sylissään ja lujasti, kun kissa ensin hermoili aikalailla. Ehkä puolessa välissä kissa rauhoittui ja nukahti. Ei ruikkinut eikä sontinut matkalla.

Sitten päästiin perille ja kissakin heräsi. Se alkoi katsomaan, että mihin helvettiin hänet on tuotu, 5 koiraa kurkkii jo auton ulkopuolella. Kissan naamaa alkoi vähän nykimään ja turkki pörhistyi. Päästiin autosta pihalle ja 5 koiraa tunkee lähelle, niin kuului jo sähinää kaverilta. Kissa vietiin siitä sitten sisälle koirien jäädessä pihalle. Kissa siitä sitten pakastimen päälle korissaan ja koirashokin jälkeen kissalle maistui kyllä taas uni kahvitteluiden ajan. Jossain vaiheessa kissa heräsi ja kurkki ympäristöään korista.

Lattialle oli tullut pyörimään nukkumassa ollut koiranpentu, jonka kissa näki ja hetken koiranpentua seurattuaan kissanpentu loikkasi pakastimen päältä lattialle koiranpentua ihmettelemään. Sisälle päästettiin sitten pienimmästä koirasta alkaen koiria eikä kissaa kauheasti häirinnyt asia.

Kissanpentu kasvoi isoja koiria härnäillen (erityisesti koiranpennun emoa kiusaten, emovaisto koirassa vahti pitkällä pinnalla samalla kissanpentua kun omaa pentuaankin) ja anopin kanssa pyörien. Sitä mukaa kun kissa kasvoi, yhä vähemmän kissa kiinnosti isoimpia koiria. Pihapiiri oli täynnä elukoita, niin ei tuntunut isojen koirien mielestä kissa eroavan muista oudoista elukoista.

28.12.2019 21:01:09
#287140 [+-] Piilota Suosittele

>>287045
Tarinalla ei ollut valitettavasti kauhean positiivinen loppu, koska anoppi meni nopeasti huonoon kuntoon.
Kissa kyllä viimeiseen asti vahti anoppia ja rakensi itse itselleen paikan sängyn viereen. Maatilan elikoille ei oikein uusia paikkoja kaikille löytynyt, kissan kohtalo jäi epäselväksi, mutta huhut kertovat että ei olisi pitkäikäinen ollut kissakaan.

30.12.2019 17:33:22
#287744 [+-] Piilota Suosittele

>>287020
Heh :D koirat ovat yli-innokkaita. Muistan sen kauhean pennun parkumisen kun Rontti model 101 tapasi Rontti model 102:n.

Ainiin saatana. Rontti model 101 kuoli viime tiistaina.

[ 6 viestiä | ]