>>267712 Kehäkolmosen sisällä käyn lähinnä jos lähden laivareissulle. Ei oo missään kaupungissa jossa olen ajellu näkyny tommosia reikiä ei edes pirkanmaan takapajuloissa. Idästä en niinkään tiedä. Voi olla että siellä on kunnan tiepolitiikassa otettu mallia rajanaapurilta.
Ainakin täällä etelä-pirkanmaalla on joka kevät aina vaan huonommassa kunnossa, meni viimeks rengas ja mitään en saanu korvauksia koska tie oli kuulemma kunnossa, 5cm syviä ja 40cm leveitä reikiä lukuunottamatta.
>>267757 Satakunnassa päin ainakin on tiet ihan perseestä. Itse tiedän toistakymmentä sellasta pesuvatin kokoista kuoppaa lähiteillä ja lisää tulee koko ajan.
>>267711 Joutsa-Kangasniemi väli on yleensä routimisen jäljiltä joka vuosi syöksypujottelua ellei halua vannekauppaan mennä. Toinen kova oli J-kylä-Mikkeli väli vielä viime vai toissa talveen asti ennen kuin tekivät ison remontin. Se öljysoran heittaminen routamonttuihin auttaa ehkä viikon ja sitte on taas vähintään yhtä iso aukko.
En tiiä mistä helevetin savesta Oulussa tehhään tiet, ku ne on aina täynnä jumalattomia kuoppia heti ku vähän sattaa vettä. Jokkaisen vesilätäkön nähessään joutuu varrautuun, että nyt jäähään pohojasta kiinni.
[
10 viestiä
|
]
⭰
Pontikka
Suomi
olut
Jeesusland
missä olet kun ripuli yllättää
Suomi
Suomalainen ruokailemassa
#RasismiPoisSuomesta
Etsi kultainen tie.
Erdogan
Pahin tuholainen
keskiviiva
Suomi perkele!
jonneille ihmeteltävää
Meininkiä
tieremppaa
khamoon
Mestari pepe
canadiaanit luontaisessa elementissään
totuus ennen vuotta 1899 :-D
Historiallinen vääryys on korjattava >:O
Vanhoja rahoja saatana
Torille!
''Suomessa oli paremmat rajoitukset ku Ruotsissa''