>>630552 raimbow merkkistä paikallisesta S-marketista. ei ole kun 20-30 senttiä Autan merkkiä halvempaa mut en sitä sen takia osta vaan koostumuksen... Välillä ostan sitten Auranki merkkistä ihan vaihtelun vuoksi..
>>630566 Juu muuten, mutta kun stressileuat eivät kykene jauhamaan. Kuivalihakundin jerkytkin ovat ongelmallisia kun pitäisi olla raateluhampaat ja virheettömät leuat.
>>630803 Mulle ei lähe ne lusikalla syötävät juustonkorvikkeet. Makutestissäni ykköspaikkaa pitää Aura Gold (sesonkituotteena jostain käsittämättömästä syystä) ja Pirkan oma sinihomejuusto. Ja tehdättäköön tievoksi, että jos lähettyville saapuu joku ihmiseksi naamioitunut robotti tai vasemmistolainen niin ne syö valkohometta ihan tuosta vaan. Niiden ohjelmointi sanoo ihmisten tykkäävän juustoista ja jotkut tykkäävät jopa homejuustosta. Onneksi vastarinta-armeija sai ujutettua moisen valkohomehöpötyksen niin on palijon helepompaa seurata kartalta, että missä korttelissa näkyy eniten helevetin pahan makusten siittiöidensä lenneskellessä kun kohdehenkilö kirmaa pitkin tihkuttavaa taivasta aivan yks kaks, saatana, siis katos vaan. Eniten säikäytti se, ku kuulin korvien väliltä olevasta isosta turnipsista/yli-ikäisestä lantusta.
[
9 viestiä
|
]
⭰
Gurmeeta
Siitä nopea nakkikeitto
Friteerattua hentaakkelia
Aamupala saatana
Kermainen läskisoossi
Mässy leivät
Läskeilyä
Perunamunakas
Cordon Bleu lankkuperuna ja peurenakki
Lihabul kastike
Elikkäs tuli burrito
Läskeilyä
Kun kerran kysyttiin, mun versioni tonnikalamakaronilaatikosta!
eväs
Nakkiperunat
Bravuuri
iltapalani
MMmmmMmm..
Eikun syömään!
Sörsselssön
Kokeilussa dry aged ribeye pihvi ja patatas bravas.