Tynkkynen ja partalapset Tynkkynen ja partalapset
Junssi laittaa jauhot suuhun Junssi laittaa jauhot suuhun
Turvallinen oulu Turvallinen oulu
Ultimaattinen ase Ultimaattinen ase
Otso Otso
Isot koirat ja pienet koirat Isot koirat ja pienet koirat
Oy Vey! Oy Vey!
mikä tulee seuraavaksi mikä tulee seuraavaksi
Ghostbusters Ghostbusters
Jokijumala Jokijumala
ihana nainen ihana nainen
Kannatti pakittaa Kannatti pakittaa
Leijona eli ipa. Leijona eli ipa.
kisse kisse
Kamerukset :3 Kamerukset :3
vaarallista touhua vaarallista touhua
kristittyjä kristittyjä
White Guy Force iskee jälleen White Guy Force iskee jälleen
Sijoittakaa meemeihin Sijoittakaa meemeihin
Argumentit koirien puremisista Argumentit koirien puremisista
Astrophysicist Explains Gravity in 5 Levels of Difficulty Astrophysicist Explains Gravity in 5 Levels of Difficulty
pirtelö tai joku pirtelö tai joku
Tilaisuus ohitettu Tilaisuus ohitettu
Torkkuhetki Torkkuhetki
 262 näyttökertaa, 8 viestiä, 4.24 MB, 1 tiedosto, 14.02.2026 18:22:15
[ + 1 - | ]

Onko toi kyrpä vai peräsuoli ?

[86059] [tiedosto.gif] [4.24 MB] [800x800] [] []
tiedosto.gif

kalkkuna

(13)  · 

minecraft

(40)  · 

peli

(182)  · 

peräsuoli

(10)  · 

prolapse

 · 

prolapsi

(13)  · 

suoli

(8)
14.02.2026 21:53:33
#737643 [+1] Piilota Suosittele

>>737620
Kyseessä on kalkkunan kloaakki. Linnuilla kun ei oo kyrpää tai pillua niin ne hoitaa lisääntymisen hinkkaamalla sitä kyrpä/vittu/perse kombinaatiotaan vastakkain jolloin uroslinnun sperma päätyy naaraslinnun kloaakkiin josta siittiöt kulkeutuu hedelmöittämään munasarjojen tuottamat munasolut. Sitten munasolun ympärille muodostuu kalkkikuori joka tunnetaan munankuorena näin tuttavallisemmin.

Ergo, kuvassa on prolapsoitunut kloaakki.

16.02.2026 02:04:48 | 02:07:47
#737751 [+-] Piilota Suosittele

>>737645
No höh. Herra kysyy, mutta herrä ei halua kuulla vastauksia. Ihme touhua :D

(juu vaa, vastasin koska luen sangen kattavasti biologiaa, mekaniikkaa ja historiaa)

ps. ei siis PerSanaali vaan ihan se tyypillinen peeäs: Ku valvoo vuosikymmeniä pitkin öitä niin sitä ehtii ihmetteleen kaikenlaisia juttuja joita sitten selaa niin googlen epämääräisistä linkeistä kuin myös youtuben erinäisistä linkeistä. Tieto lisää tuskaa, nääs, mutta toisaalta kaikenlaista ihmeellistä nippelitietoa voi sitten jaella vaikka luolaston kaltasilla sivuilla kuten vaikka kun joku postaa Minecraftin kaltasesta videopätkästä missä kalkkunan perseestä roikkuu suolenpätkä tai vastaava ja joku sitten kysyy, että mistä on kyse. Siis ihan normipäivä meikälle ainakin. Röyh.

persanaali kakkonen: mulla on edelleen lintuja. Undulaatit piti listiä, mutta nuo pari neitokakadua vielä yskii menemään. Oon vähän aatellu, että jos niille hommais undulaatteja kaveriksi, mutta ku perkele paikalliset elukkakaupat ei enää myy lintuja niin tsäänssinä ois 9/10 sille että pitäis ostaa joltakin poikastehtailevalta Isisin terroristilta niin ei oikeen kiihota.

[ 8 viestiä | ]