oota hetki oota hetki
sam hyde sam hyde
Kissa Kissa
eikö niiden teslojen pitäny pelastaa ilmasto eikö niiden teslojen pitäny pelastaa ilmasto
Suklaata Suklaata
tuomasveturi tykittää menemään tuomasveturi tykittää menemään
Nykykoulu ja vassarit raiskaa ovikelloja Nykykoulu ja vassarit raiskaa ovikelloja
Lenkillä Lenkillä
Ihana nainen Ihana nainen
herää homo herää homo
Narisee Narisee
viidakko on massiivinen viidakko on massiivinen
yö
bibedi bubedi älä katko spageti bibedi bubedi älä katko spageti
rapunaaman suosikkikokoelma rapunaaman suosikkikokoelma
TOW TOW
Ihana mies Ihana mies
niksi muovikierteisiin niksi muovikierteisiin
ai ai
kato ku mä jarrutan vittu kato ku mä jarrutan vittu
laiskuus palkitsee laiskuus palkitsee
jos sulla olis aikakone jos sulla olis aikakone
Suklaata Suklaata
hyvä puomi hyvä puomi
 418 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.24 MB, 1 tiedosto, 07.08.2024 12:07:45
[ + 5 | ]

Ahmed-sähkösopimus

[72400] [tiedosto.jpg] [0.24 MB] [1019x758] [] []
tiedosto.jpg

07.08.2024 12:24:41
#639927 [+-] Piilota Suosittele

Tota tapahtuu kun unohtaa maksaa sähkölaskut. Sitä vaan ihmettelen, kun yleensä sossu noi maksaa. Vai onko saanu häädön muttei kämpästä ole vieläkään muutettu jolloin sähköt lähtee? Tosin jos on joku woltti kyseessä ni sit kyl pitää maksaa sähköt ite

07.08.2024 16:11:07
#639948 [+3] Piilota Suosittele

Voihan se olla että Mohamedi on lähtenyt kämpästä ja sähkösoppari on poikkastu, sitten on vuokrayhtiön tarkastaja tullut ja todennut "Hyi helev... Täytyy tilata otsonointi, tuholaistorjunta ja pintakorjaukset joka paikkaan, ennenkuin tämän voi vuokrata eteenpäin".

Tämä siis yksi vaihtoehto, mitä olen nähnyt.

Aikanaan kaupungin vuokratalossa, samassa rapussa kuolla kupsahti papparainen joka ehti haista 2 viikkoa ennen löytymistään, no asuntoon meni joku tehosiivous porukka joka otti tuolla tavalla virrat laitteisiinsa.

Sama talo / rappu, asui kerran alle 30 v manne jätkä noin 2-3kk ja pisti kämpän remppaan, sähkölaskukin kai maksamatta, joten siivous & korjaus porukka otti myös samalla lailla virrat laitteisiinsa.

07.08.2024 18:30:07
#639977 [+-] Piilota Suosittele

Vois jotain tollasta harkita itekkin! Tää vitun kesä on taas tuplannu laskut kun pakko olla iv-kone päällä 24/7 että voi edes jotenki elää kämpässä.

[ 5 viestiä | ]