haatana haatana
Höhö :D Höhö :D
Kissa läks Kissa läks
Blyat Blyat
Työnsi katanan perseeseensä Työnsi katanan perseeseensä
maanjäristys maanjäristys
Pikku-Pertti kouluruokalassa Pikku-Pertti kouluruokalassa
Ugandan parlamentti Ugandan parlamentti
Synnitön heittää ensimmäisen kiven Synnitön heittää ensimmäisen kiven
kissan salaisuus kissan salaisuus
Ligma Ligma
olut olut
Dead Men Drinking Dead Men Drinking
Hyvää yötä, kauniita unia Hyvää yötä, kauniita unia
Nigga nigga nii Nigga nigga nii
Auringonlasku Nevalla Auringonlasku Nevalla
Perkele! Perkele!
Sour cream snack tortillat Sour cream snack tortillat
Tekoäly Tekoäly
Sofia Jannok. Arvvás Sofia Jannok. Arvvás
Vaaliväittelyt Vaaliväittelyt
LADYBABY "ニッポン饅頭 / Nippon manju "Music Clip LADYBABY "ニッポン饅頭 / Nippon manju "Music Clip
Montaako olet pelannut? Montaako olet pelannut?
Trumputtaja is back Trumputtaja is back
 638 näyttökertaa, 5 viestiä, 1.72 MB, 1 tiedosto, 26.07.2022 01:40:41
[ + 3 | ]
👑 Katsotuin 26.07.2022.

Jonnet ei muista tätäkään

[66061] [Sega-Saturn-(US)-startup-(HD-720p).mp4] [1.72 MB] [] []

sega

(10)  · 

saturn

 · 

old school

 · 

gamer

(10)  · 

lapsuus

(11)
26.07.2022 02:08:23
#588169 [+3] Piilota Suosittele

Eipä tullut tuohon aikaan tuollaisella pelattua, koska PC Master Race ja parikymppisellä riitti intoa veivata DR Dosia, MS Dosia, Qemmiä, Lacea.. hakea maksimaaliset sopivat muistit peleille ja käyttää useampi kymmenen korppua koneessa, jotta sai jonkun NHL '95:n tms. piraattiversion tungettua koneeseen.

Sitten kun alkoi olemaan enemmän työelämässä, aika väheni ja oli rahaa enemmän, niin ensin tulivat konsolit PC:n rinnalle pyörimään ja sitten vähitellen pelaaminen siirtyi kokonaan niihin ja nykyään konsolitkin lähinnä pölyttyvät. :D

Toki PS5:n voisi ostaa heti, kun joku keksii hyvän syyn miksi... sen jälkeen kun tuli saatua tuoreempi Elisan digiboxi, ei ole PS4:stakaan montaa kertaa tullut käynnistettyä, kun digiboxi pyörittää suoratoistot ja osaa toistaa DLNA serveriltä kaiken mahdollisen.

26.07.2022 02:41:19
#588170 [+1] Piilota Suosittele

>>588169 Hämmentävää miten siinä kohtaa kun on rahaa niin vaihdoit konsoliin.. Jos minulla olisi rahaa ja ostaisin konsolin, tekisin sen luultavasti polttaakseni moisen paskalaitoksen.. :D

26.07.2022 12:19:10
#588215 [+-] Piilota Suosittele

Voi niitä aikoja, kun pelit piti naputella heksadesimaalinäppäimistöllä itse tinatun tietokoneen kahden kilotavun RAM:ille ja näyttönä oli ensin vain 7-segmentit ja ledit, hieman myöhemmin mustavalkoinen itse korjattu putkitelevisio, jossa kuva huojui 64 × 32 pikselin resoluutiolla ja joystickin virkaa hoiti pari potikkaa ja yksi nappula sähköasennusputkenpätkän päässä. Pelaaja tuotti itse tarvitsemansa äänet. Jos yksikin heksakoodi meni naputellessa väärin, meni tovi jos toinenkin asian selvittelyyn.

[ 5 viestiä | ]