White privilege tosiijaaan White privilege tosiijaaan
Lähetystö Lähetystö
miljoona kannattajaa miljoona kannattajaa
Mahtava Trump Mahtava Trump
Kesäilyä Kesäilyä
Laivalla Laivalla
Manhole Manhole
Kiva tietää näin 3:lta aamuyöstä Kiva tietää näin 3:lta aamuyöstä
life hack life hack
Pahastumisen aikojen jogurtti Pahastumisen aikojen jogurtti
Jännä Jännä
Jotai Jotai
Lasikaupoilla Lasikaupoilla
Mummo Mummo
lintu lintu
Hyttysten kauhu Hyttysten kauhu
hehe hehe
tölkit kauppaan viikonlopun jälkeen tölkit kauppaan viikonlopun jälkeen
valupertinnussima valupertinnussima
Onnenpyörä Onnenpyörä
Maistuisiko olut sitten? Maistuisiko olut sitten?
Lihakauppias Lihakauppias
tyrone meets space tyrone tyrone meets space tyrone
En ymmärrä, siis lyön En ymmärrä, siis lyön
 560 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.08 MB, 1 tiedosto, 27.05.2022 03:57:45
[ + 2 - | ]

Pravda ja tärkeät uutiset

[64678] [tiedosto.jpg] [0.08 MB] [720x567] [] []
tiedosto.jpg

hs

(5)  · 

hihhulit

27.05.2022 05:05:00
#573714 [+1] Piilota Suosittele

Itse uutinen on hupaisa kertomus kuinka mikään ei toimi kun 3-erilaisen taustan omaavan taloyhtiön pitäisi jakaa yhteispihan velvoitteet.
1 talo oy on asiakasomisteinen jonka omistajille arvon säilyminen ja viihtyisyys on tärkeää.
2 talo yhtiö on jonkin sortin kommuuni joka haluaa korjata kaiken itse, mutta silti kaikki on vähän vinksin vonksin.
3 talo onkin sitten kovan rahan vuokra oy:n omistama mikä ei välitä muusta kuin että rahaa tulee, isännöitsijää ei saa kiinni, huoltomies ei tee korjauksia kun ei lupaa, kaikki on uudessa talossa sfinksin sfonksin kun vastuulle kuuluvan (yhteisen) roskakatoksen ovikin on ollut 7kk korjaamatta.

27.05.2022 11:32:32
#573756 [+-] Piilota Suosittele

Ei sinänsä yllätä tuo käyttäytyminen. Auto jätetään mihin tahansa paikkaan, missä haittaa on. Esim. Purku-alueelle. Ei ole yksi tai kaksi kertaa kun on somppu ajanut autonsa suoraan takalaitanostimen alle.. Kun huudan laudalta, että mitä touhuat, niin minä käydä tuolla. Sitten vasta alkavat tajuta kun lasken 18 tynnyriä kaljaa alapäin ja katson jaksaako nostin vielä nostaa ylöspäin. Jos ei oikein jaksa niin kerrotaan sitten siinä kun pumppu lakkaa toimimasta ja lasti on konepellin päällä.

[ 2 viestiä | ]