seppochu seppochu
Soutuvenerobobolliisi Soutuvenerobobolliisi
interaktiivinen komediashow interaktiivinen komediashow
tein jutun itse ja säästin tein jutun itse ja säästin
kakkahätä kakkahätä
milleniaalin tärkeysjärjestys milleniaalin tärkeysjärjestys
Neekerikysymys Neekerikysymys
Ranukone Ranukone
Menkat on mielipidejuttu <3 Menkat on mielipidejuttu <3
solid snake solid snake
Thanos Thanos
Liftarit part 2 Liftarit part 2
Beili Beili
Miele laatutestaus Miele laatutestaus
Ryppy baarimikkona osa VI Ryppy baarimikkona osa VI
Oi juma.... Oi juma....
ei huvittanu enää ajaa ei huvittanu enää ajaa
Girlsboom Girlsboom
Pytylle wcsaan (2010) Pytylle wcsaan (2010)
Videokuvakommentti Videokuvakommentti
...but you do not care. ...but you do not care.
rengasrikko rengasrikko
tömmöstä tömmöstä
Jalkapalloa on pelattava Jalkapalloa on pelattava
 689 näyttökertaa, 15 viestiä, 0.47 MB, 1 tiedosto, 13.01.2022 01:24:05
[ + 4 - | ]

kameroiden laatu

[60575] [etaisyys.png] [0.47 MB] [500x543] [] []
etaisyys.png

kamera

(43)  · 

jupiter

 · 

ryöstäjä

 · 

k-market

13.01.2022 04:54:01
#538849 [+-] Piilota Suosittele

Kaupatkin on ruvenneet tajuamaan, että ne 30 vuotta sitten ostetut kameraviritelmät on perseestä ja että netin kautta saa tilattua helevetin hyvää kuvaa antavat satasella tai parilla. Toki asiaa helpottaa se, että vammaset kävelee kauppaan edes ilman maskia ja puukolla uhaten saa pöllittyä satasen tai parin kassasta jonka jälkeen juoksevat "satunnaisen ohikulkijan ohi" ja sen jälkeen ryöstäjältä ei enää löydykään saalista. Mitä nyt ehkä muutama tyhjä lätkä pameja, mutta se on tietenkin ihan eri asia.

13.01.2022 11:42:34
#538895 [+-] Piilota Suosittele

>>538849

Kauppiailla on se ajatus, että kerran hankittua ei voi poistaa tai uusia. Olen varmaan tämänkin kertonut, mutta kerrotaan sitten uudelleen. Juomajakelussa törmäsin yhden kauppiaan seuraamaan näyttöön. Kyselin, että notta mitäs hän seuraa niin innokkaasti. Kertoi, että jatkuva ongelma yhdestä "asiakkaasta". Kyselin, että varas tms. Juu, on varas. Vie paljon olutta. Aina ilmoitetaan jos ko. Asiakas tulee kauppaan niin rupean seuraamaan. 14 kameraa, uudempaa 5mp videovalvontaa. Aina kun huomaan, että liiviin menee jotain ryhdyn toimiin. Kertoi, että joutui uusimaan systeemin tuon yhden asiakkaan varastelun takia, kun vanhasta ei saanut oikein mitään selvää. Useimmilla kauppiailla on vanhoja, jopa PAL-standardin mukaista videovalvontaa. Niistä saa yleiskuvan, mutta ei oikein muuta.

13.01.2022 23:08:05
#539131 [+-] Piilota Suosittele

>>538895
Jos ite pyörittäis jotain bordellia niin kyllä mää hommaisin kunnolliset laitteet sinne. Se on aika pieni hinta mielenrauhasta, että ilman maksua käteen vetävästä saadaan kunnolliset kuvat.

[ 15 viestiä | ]