Edelleen kyse ei ole siitä, että eikö paketti olisi EU:lle hyvä.
Paketti on vain kohtuuton Suomelle ja Sanna & lapset (ei se bändi) eivät ole osanneet neuvotella Suomelle kohtuullisia ehtoja ja osuuksia paketista.
Ja miksi asia on ajankohtainen nyt, niin paketin kohtuuttomuus on tavallisen kansan lisäksi herätellyt useita kansanedustajia ja jopa PeVL:n - ja nyt on mahdollisuus tuoda esille tuo kohtuuttomuus myös niille, jotka pakettia ideologisista tai ymmärtämättömistä syistä Suomen osalta kehuvat.
EU:ssa tuskin paketin annettaisiin kaatua, jos todettaisiin, että Suomessa Sanna ei voinutkaan toimia diktaattorina, vaan Suomi heräsi paketin kohtuuttomuuteen. Päinvastoin, EU kyllä pitäisi lisäneuvottelut, joissa Suomea voideltaisiin pakettiin. Kelpaako Sannalle sitten rahat vai kolmipyörä - vai onko jopa värikäs tikkari hänelle riittävä lisähoukutin, sitä emme tiedä, mutta sen tiedämme, että paketti pitää olla Suomen kannalta parempi.
[
3 viestiä
|
]
⭰
käsi toisen taskulla
Kokoomus
Demarit ja kokkarit
Jammun vaalimainos
Myytit
kokoomuksen terveiset köyhille
Cuckoomus2
Irstas viesti
Ja taas kävi näin
Kookomusmeininki
Sekoomus ja välikysymys
Fingerpori- politiikka
SUOMALAINEN
Eipä yllättänyt
Kokoomuksen ja perussuomalaisten terveiset duunareille