Laiskat savannipäivät Laiskat savannipäivät
The Federal Empire - I Never Liked Your Friends (OV) The Federal Empire - I Never Liked Your Friends (OV)
Kohta alkaa sattumaan Kohta alkaa sattumaan
Evil Jared kusee Jimmy Popin päälle Evil Jared kusee Jimmy Popin päälle
Käypä selitys Käypä selitys
Maukas ateria Maukas ateria
Ace2 Ace2
Säikähti Säikähti
Uhriutui >:3 Uhriutui >:3
Husu pls :D Husu pls :D
Nää paperit on just niitä mihin mä olen niistänyt tai runkannut Nää paperit on just niitä mihin mä olen niistänyt tai runkannut
mikäs myyrä siellä on :3 mikäs myyrä siellä on :3
Sivuosuma Sivuosuma
Testi Testi
Vihaiset linnut Vihaiset linnut
Suomalainen superduo Suomalainen superduo
nyt loppu se musiikin soittaminen nyt loppu se musiikin soittaminen
Tuntuu hyvältä mies Tuntuu hyvältä mies
sorminäppäryyttä sorminäppäryyttä
Lusija neito Lusija neito
mitä nämä täällä tekee mitä nämä täällä tekee
bobs bobs
Kjeh kjeh Kjeh kjeh
Ratkaisu Ratkaisu
 740 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.1 MB, 1 tiedosto, 29.04.2018 20:55:56
[ + 2 | ]

Paska kusi

[11294] [0.jpg] [0.1 MB] [640x553] [] []
0.jpg

nintendo

(41)  · 

xbox

(11)  · 

napit väärinpäin

29.04.2018 22:11:35
#52333 [+-] Piilota Suosittele

Viikko menee harjotellessa kun vaihtaa. Ja toinen ku vaihtaa takasi. Ja sen viikon aikana ei osaa oikein pelata kummallakaan.

Mutta entäs se Y-akseli, invertoitu vai ei? Tässä oli yksi peli missä ei totuttu tapa toiminut ja sen kanssa oli ihan sama homma. Harkitsin pitäisikö vaihtaa elämäntapaa lopullisesti, mutta opettelin sitten kuitenkin vanhan tavan takaisin.

29.04.2018 22:18:37
#52337 [+-] Piilota Suosittele

52329 paitsi että nintendon kaikissa konsoleissa sama järjestely vielää nykyään. Asiasta voidaan väitellä että kummalla on väärinpäin jos nintendon layout tuli 10 vuotta aikaisemmin. Ite aattelen sen niin että xbox on oikeassa koska x-akseli on vaakaan ja y-akseli pystysuuntaan ja a tulee ennen b:tä. Nintendo ei muutenkaan ole oikein ikinä osannu tota ohjaimen tekemisen jaloa taitoa tästä esimerkkejä on n64, gamecube, wii ja switch -ohjaimet.

30.04.2018 18:27:09
#52618 [+-] Piilota Suosittele

52584 Yritin keksiä syytä sille miksi vihaan nintendon a-näppäimen sijaintia niin paljon mut kai se on vaan tottumuksesta kiinni. Sitä en ymmärrä että miksi switchin ohjaimessa on start näppäin niin hankalassa paikassa ja home-näppäin kätevästi siinä kohdalla missä kaikissa muissa ohjaimissa on start. Pitää pistää peli pauselle niin heittää alkuscreeniin.

02.12.2018 20:30:03
#127897 [+-] Piilota Suosittele

@volmari85 tässä pitää tietää että xbox 1:ssä joka julkaistiin 2001 niin oli tuo sama näppäimistösijoittelu, koska se on xboxin tapa tehdä asiat ja ettei tule patentti kiistaa nintendolta.

[ 7 viestiä | ]