>>718013 Ois voinu olettaa, että ideana on saada piikkaus ominaisuus lapioon, mutta kuinka hyvin se sitten toimii lapiona moottorisahan kahvoista operoituna taitaa olla vähän eri juttu.
Ei taida kaveri välttämättä ymmärtää, että pienemmällä vaivalla se tekis tuon saman työn ihan tavan lapiolla.
Toisaalta, jos saadaan tollo narutettua tuohon hommaan silläperiaatteella, että saat käyttää moottoroitua lapiota, niin se ainakin alottaa sen innokkaammin.
>>718157 Mun kaveri kerto kun se on ollu raksalla teini-iästä asti et sinne tuli joskus neekeriukko töihin, sillon kun neekeri ei ollu viä yleinen näky suomessa. Ne ukot tykkäs keppostella sille kaikkea koska se oli erilainen ukko, eikä raksamieheltä paljoa englannit taipunu nii käsimerkein pääasiassa. Siä työmaalla oli lapio josta se kahva lähti aina irti nii yks ukko poras siihen reijän varteen, otti jonkun narunpätkän mihin laitto prikkoja ja ujutti sen siihe lapion varteen. Sit se näytti neekerille että nykäsee narusta ja pöristeli suullaan ja anto lapion neekerille, se pari kertaa sitä veti ja kun porukka alko hymyileen nii neekeri alko suullaan pöristeleen kunnes se repes itekki.
[
8 viestiä
|
]
⭰
neekeri
Nuori työukko
Romeo ja Julia
neekerit
Neekeri mädäntyy
Mahtuuko kuudes?
Haha :D
pönttöpää
Neekeri neekeri neekeri neekeri ja moka
Ylijäänyt mp4
trans neekeri
syntyi perseestä
Sorrettu neekeri
Gav mina ei ummarra
Mustamaija
Dayum Carl-nigga jus' smokin' dat hard man
isän luona vankilassa
Positiivista syrjintää
Family Feud
Kiitos
Varetan tän vaa tästä, ei oo keltää pois
soti et mä oon valkone :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((