Nihilismi Nihilismi
amerikan naama amerikan naama
Midäs siellä oigein dabahduu? Midäs siellä oigein dabahduu?
Kaikkea sitä Kaikkea sitä
Houmou Project - Gaysterious M♂untain Houmou Project - Gaysterious M♂untain
hehe hehe
Saat anteeksi, koska kakku Saat anteeksi, koska kakku
Maailman väestörakenne Maailman väestörakenne
Harvinainen ruusulaji Harvinainen ruusulaji
Slobo ottaa huikkaa Slobo ottaa huikkaa
PAM PAM
Pipari Pipari
Älykkyytesi vetää mua puoleesi... Älykkyytesi vetää mua puoleesi...
:3 :3
ei toimi ei toimi
Nörtti asioiden ytimessä Nörtti asioiden ytimessä
nää mulkut meinaa pistää internetin maksulliseksi nää mulkut meinaa pistää internetin maksulliseksi
A bit of love A bit of love
Paint-Joulukalenteri 2017 Luukku 1 Paint-Joulukalenteri 2017 Luukku 1
Tämä vessa on varattu! Tämä vessa on varattu!
En venyttele koskaan En venyttele koskaan
Elvira (Cassandra Peterson) Elvira (Cassandra Peterson)
hehe xD hehe xD
Samma på svenska Samma på svenska
 677 näyttökertaa, 11 viestiä, 17.49 MB, 1 tiedosto, 03.07.2025 01:44:36
[ + 16 - | ]
👑 Plussatuin 03.07.2025.
👑 Katsotuin 03.07.2025.

Bääbistä lambeille ku meikä se vaan juhlii

[81620] [52b1aeefabfe9358.mp4] [17.49 MB] [478x848] [79.70s] [] []

03.07.2025 23:47:11
#705055 [+2] Piilota Suosittele

Työttömänä oli vapaa-aikaa, oli aikaa harrastella mitä vain mihin oli varaa, oli aikaa käydä uimahallissa uimassa ja salilla, se oli mukavaa.

Mutta, ne tuet silloin, paperilla luki "Elämiseen kuuluvien välttämättömien menojen jälkeen käyttöön jää 478€".

Todellisuudessa työmarkkinatuki + asumistuki + toimeentulotuki ja niistä miinus vuokra, puhelin kulut, sähkölasku, terkkarin lasku, niin tilillä oli 360-380€/kk, onneksi oli (silloin) halpa lidl ja euron pakaste pizzat, alle euron uunikyrsä, alle euron kilon ranskanperuna säkki, ruuti, lahden erikoinen, olvin cxx maksoi 0,69€/pullo tai alle 8€ mäyräkoira, makaroni pussi tuolloin 0,09€!

Silti viikko ennen seuraavan kuun tukia kolusin kaapista vanhoja hernaripurkkeja, tai sukulaisilta saatuja pussisafkoja, makaroni laatikko alkoi ällöttää vaikka kokeili mitä tahansa variaatioita.

Vaikka ei kukka maksanut tuolloin "frendi" hinnalla kuin 7,5€/g kun osti 10-säkin, niin ehkä vain kesällä oli varaa ostaa pari säkkiä ja jumitella ilta-yö joen rannalla, tai vice cityä / armageddonia / FF7 pelaten.

Joten pidin vapaudesta, aikatauluttomuudesta jne, mutta se persaukisuus oli perseestä ja päivästä päivään jatkuva tuska kun ei ollut oikeasti varaa käydä edes laivalla, thaimaasta puhumattakaan.

04.07.2025 22:03:53
#705160 [+-] Piilota Suosittele

>>705139 Etkö vieläkään ole oppinut tekemään profiilia? 😑

Olen minä ollut välillä pitkäänkin työtön ja allekirjoitan paljonkin tuon toisen profiilintekokyvyttömän jutuista, mutta en poltellut niinä aikoina pilveä, koska se on kallista ja alkoholijuomatkin yritin parhaani mukaan tehdä itse. Suurin osa ylimääräisestä rahasta meni auton ylläpitoon, koska lievästi autistinen mieleni on aina tykännyt autoilusta.

05.07.2025 01:48:15
#705195 [+-] Piilota Suosittele

Halvimmillaan mäyriksestä oon maksanut 5,95€ Vuotta en muista mutta salessa maksoi joskus karjala 6.95€ ja loppu onkin historiaa.

[ 11 viestiä | ]