False Positive - Fail False Positive - Fail
Kissakuvia ja -gifejä Kissakuvia ja -gifejä
;________; ;________;
Luolaston vaikutus Luolaston vaikutus
Vilttiostoksilla Vilttiostoksilla
Laitnta rukaa Laitnta rukaa
siittimeni siittimeni
Amerikkalainen itsevarmuus kiteytettynä Amerikkalainen itsevarmuus kiteytettynä
seisova pöytä seisova pöytä
Mies lähtee sodasta mutta sota ei miehestä Mies lähtee sodasta mutta sota ei miehestä
Lopeta juominen! Lopeta juominen!
Synkassa Synkassa
Kuin käsi kintaaseen Kuin käsi kintaaseen
apu apustaja ärälä apu apustaja ärälä
jälleen perjantai jälleen perjantai
Ei vittu mihin tää maailma on menossa Ei vittu mihin tää maailma on menossa
Ota minut nyt! Ota minut nyt!
anime-hämmentävää anime-hämmentävää
Herra Ilmaa Sisältävä Luonnollisesti Meressä Kasvava Eliö Herra Ilmaa Sisältävä Luonnollisesti Meressä Kasvava Eliö
Sukkaohjeita, Jarmo paskoo onnensa ohi ja lässyttävä poliisi Sukkaohjeita, Jarmo paskoo onnensa ohi ja lässyttävä poliisi
Oho, täällähän on kamera! Oho, täällähän on kamera!
ZA WARUDO ZA WARUDO
Päivän tietopläjäys Päivän tietopläjäys
kaloja kaloja
 467 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.11 MB, 1 tiedosto, 16.04.2025 03:16:12
[ + 1 | ]

Riikka

[80209] [1000010065.jpg] [0.11 MB] [1079x1039] [] []
1000010065.jpg

persut

(244)  · 

riikka purra

(63)
16.04.2025 13:25:47
#692809 [+3] Piilota Suosittele

No vittuako sitä piti niin kauheasti jopa mainostaa että me leikataan sulta vitun läski, isolta osaa kannattajakuntaa. Se saksikampanja oli typeryyden huippu, olisivat vaan tehneet eivätkä sillä kehuskelleet. Lisäksi se oli kokoomus josta kärsii nyt tyhmän Purran takia koko PS.

16.04.2025 18:34:40
#692876 [+2] Piilota Suosittele

>>692809 no jaa.. jos vaali puheita aikoinaan kuunteli niin ei pitänyt tulla kenellekkään yllätyksenä että leikataan.. se oli vähän niin kuin se teema.. ja ne idiootit jotka jakso sille itkeä on todellakin idiootteja, kun ei tajua että leikkauksia tehdään koska sosialistit on kusseet koko muropaketin märäksi 20 vuoden aikana. kuvitteleeko ihmiset että leikkausten tarve tulevaisuudessa jotenkin vähenee kun äänestivät sosialistit taas kusemaan.. hehe.

16.04.2025 19:55:56
#692897 [+3] Piilota Suosittele

>>692878 noh kerrotko jo sen olennaisen eron miksi, kotitalos voisi velkaantua loputtomasti yli oman maksukykynsä tai yritys tai valtio? vai oletko ylpeä PS:n äänestäjä? :) ei tuo vassarien vuotta 10 vanha one-liner enään uppoa, kuin muihin vassareihin. alat muistuttamaan yhden tempun divolia.. niin kuin kaikki sosialistit.

17.04.2025 16:22:41
#693077 [+1] Piilota Suosittele

>>692966 sulla ei ole siis mitään tietoa mistää, niin arvelinkin.
alkuperäiset sanonnat ovat muotoa "Valtiota ei voi johtaa kuin osakeyhtiötä" ja "Suomea ei voi johtaa kuin yritystä" väite tietysti itsessään on typerä koska voihan valtiota ohjata esimerkiksi sosialistien oppien mukaan, jolloin valtiot ennepitkään ovat käytännössä ylivelkaantuneita ja maksukyvyttömiä.. se jo itsessään todistaa että valtiota voidaan johtaa miten typerästi tahansa ja alkuperäinen typerä one-liner voidaan yhtähyvin kääntää muotoon: "ei valtiota voi johtaa sosialistien opeilla¨ Kun lopputulos on aina romahdus.
opettele ensikellalla enemmän kuin yksi heitto.. tai voisit vaikka opetella ajattelemaan itse :)

[ 7 viestiä | ]