Tripit Tripit
Vapauttakaa sotasankari Ratko Mladic! Vapauttakaa sotasankari Ratko Mladic!
Venäjä syyttää Suomea sotarikoksista Venäjä syyttää Suomea sotarikoksista
Apu rannalla Apu rannalla
Wat Wat
Schwab rakastaa nuoria kauniita sosialistijohtajiamme Schwab rakastaa nuoria kauniita sosialistijohtajiamme
Hyvin menee vieläkin. Hyvin menee vieläkin.
Antti urheilumatkalla 😁 Antti urheilumatkalla 😁
Convoy totuus Convoy totuus
katri kulmuni katri kulmuni
Suomalainen raiskaaja Suomalainen raiskaaja
vibraattori vibraattori
Jutkujen pisneksiä Jutkujen pisneksiä
Itä vs länsi Itä vs länsi
Cooperin testi Cooperin testi
Apu kaupassa Apu kaupassa
Ammattiliitot on laiskoille jotka ei osaa mitään Ammattiliitot on laiskoille jotka ei osaa mitään
En tiedä... En tiedä...
Retrogondola Retrogondola
verdunissa verdunissa
uusi laji uusi laji
Pilvipeite repeilee Pilvipeite repeilee
Ruoka avun saalis 17.02. Ruoka avun saalis 17.02.
forever bathroom forever bathroom
 467 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.11 MB, 1 tiedosto, 16.04.2025 03:16:12
[ + 1 | ]

Riikka

[80209] [1000010065.jpg] [0.11 MB] [1079x1039] [] []
1000010065.jpg

persut

(244)  · 

riikka purra

(63)
16.04.2025 13:25:47
#692809 [+3] Piilota Suosittele

No vittuako sitä piti niin kauheasti jopa mainostaa että me leikataan sulta vitun läski, isolta osaa kannattajakuntaa. Se saksikampanja oli typeryyden huippu, olisivat vaan tehneet eivätkä sillä kehuskelleet. Lisäksi se oli kokoomus josta kärsii nyt tyhmän Purran takia koko PS.

16.04.2025 18:34:40
#692876 [+2] Piilota Suosittele

>>692809 no jaa.. jos vaali puheita aikoinaan kuunteli niin ei pitänyt tulla kenellekkään yllätyksenä että leikataan.. se oli vähän niin kuin se teema.. ja ne idiootit jotka jakso sille itkeä on todellakin idiootteja, kun ei tajua että leikkauksia tehdään koska sosialistit on kusseet koko muropaketin märäksi 20 vuoden aikana. kuvitteleeko ihmiset että leikkausten tarve tulevaisuudessa jotenkin vähenee kun äänestivät sosialistit taas kusemaan.. hehe.

16.04.2025 19:55:56
#692897 [+3] Piilota Suosittele

>>692878 noh kerrotko jo sen olennaisen eron miksi, kotitalos voisi velkaantua loputtomasti yli oman maksukykynsä tai yritys tai valtio? vai oletko ylpeä PS:n äänestäjä? :) ei tuo vassarien vuotta 10 vanha one-liner enään uppoa, kuin muihin vassareihin. alat muistuttamaan yhden tempun divolia.. niin kuin kaikki sosialistit.

17.04.2025 16:22:41
#693077 [+1] Piilota Suosittele

>>692966 sulla ei ole siis mitään tietoa mistää, niin arvelinkin.
alkuperäiset sanonnat ovat muotoa "Valtiota ei voi johtaa kuin osakeyhtiötä" ja "Suomea ei voi johtaa kuin yritystä" väite tietysti itsessään on typerä koska voihan valtiota ohjata esimerkiksi sosialistien oppien mukaan, jolloin valtiot ennepitkään ovat käytännössä ylivelkaantuneita ja maksukyvyttömiä.. se jo itsessään todistaa että valtiota voidaan johtaa miten typerästi tahansa ja alkuperäinen typerä one-liner voidaan yhtähyvin kääntää muotoon: "ei valtiota voi johtaa sosialistien opeilla¨ Kun lopputulos on aina romahdus.
opettele ensikellalla enemmän kuin yksi heitto.. tai voisit vaikka opetella ajattelemaan itse :)

[ 7 viestiä | ]