täs en mä täs en mä
kissat lämmittelee kissat lämmittelee
Haittaako jos maataan tässä sun sängyllä? Haittaako jos maataan tässä sun sängyllä?
purra tanssii purra tanssii
kikkaili sähköllä kikkaili sähköllä
loikka loikka
osarilla ruokaa osarilla ruokaa
nam juustoa nam juustoa
Tissejä Tissejä
kurkku hyväksi muistille kurkku hyväksi muistille
Miesluola Miesluola
meni tunteisiin meni tunteisiin
eteläinen insinööri eteläinen insinööri
taide taide
Ihana nainen Ihana nainen
Narkkivaras Narkkivaras
liha kunniaan liha kunniaan
Tissiä Tissiä
Yksilölliset tuntomerkit Yksilölliset tuntomerkit
Suklaata Suklaata
hyvin porattu hyvin porattu
lattian asennus lattian asennus
Pulttibois Pulttibois
Uimassa Uimassa
 702 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 18.03.2018 01:34:35
[ + 5 | ]

Mullaki on selkäkipuja mut pakotetaan hommiin

[9167] [5bbd547c.jpg] [0.09 MB] [960x534] [] []
5bbd547c.jpg

somali

(93)  · 

nuur

 · 

selkäkipu

 · 

mamu

(205)
18.03.2018 12:23:01
#39050 [+1] Piilota Suosittele

>>38985 no eihän täältäkään porukka lähe jonnekki vieraaseen maahan potemaan selkäkipuja jonku toisen kansan kustannuksella? Kuinka vitun idiootti pitää olla jos ei näe mitään eroa siinä?

23.05.2025 07:55:45 | 07:59:03
#698933 [+-] Piilota Suosittele

Ei tarvitse kuin ilmoittaa, että selkä on kipeä. En pääse aktivoitumispalveluihin. Jahanz. karenssi sitten. MItään työllistymisvelvoitettahan näillä ei ole, mutta otetaan sitten vertailu:

Ukrainasta sotaa paenneet 3 naista ovat laittaneet ukrainalaisen kaupan malmille. Kaverin isä vuokrasi tilan heille. Se ero näissä todellakin on, että toiset pakolaiset tekevät, toiset keräävät tukia kaikilla mahdollisilla syillä.

Muuttoaikoina, kun kerkustelin muutettavan turkkilaisen jannun kanssa niin kertoi että meni yrityskurssille että pääsee perustamaan pizzerian. Samalla kurssilla oli pelkkiä somaleita. Hän oli yksin. Kysyi muilta "opiskelijoilta", että mikä on heidän yritysideansa. Vastaus oli ettei mikään. Ovat siellä, että saavat lisää rahaa.

[ 4 viestiä | ]