Oon mäkin introvertti mutta onneksi osaan silti rentoutua ja vajota omiin ajatuksiin vaikka ympärilläkin on elämää. Valintakysymyshän se onkin, jos valitsee keskittyä ympäristöön ja loukkaantua ihmisten normaaleista jutuista ei rauhoittumisesta varmaan tulekaan mitään.
>>38046 Vaihtoehtoisesti kärsin itse sosiaalisten tilanteiden puutteesta. Asun syrjäkylällä 13km päässä lähimmästä kaupasta ja seurana ei ole edes kissaa. Rotallekin annoin lähtöpassit, kun kävi chilin taimia syömässä ja paskansi ikkunalaudalle. Eipä sen kanssa oltu kyllä mitään alivuokralaisuudesta sovittukaan. Työkin tapahtuu 95%:sti kotikoneelta. Tosin, jos jotain positiivista, niin osaan nytten puhua talitinttiä välttävästi :)
Taitaa olla mukamuka introvertti kyseessä jutuista päätellen. Se on niin COOL. Meikäläinen on täysi autisti ja ei mua haittaa vaikka muut puhuu kuinka ja paljon paskaa, kunhan ei meikäläistä häiritse ilman syytä.
ite lopettaisin tuolla joogatunneilla käymisen ja informoisin tunnin vetäjälle syyn että miksi, varmaan netistä tai jostain saa katottua joogaharjoitusvideoita tai jotain korvaavaa
[
7 viestiä
|
]
⭰
Petra ratkaisee maailman talousongelmat
Sulje ylös ja ota patukkani
Penisrakkautta <3
Kasvissyöjäperhe ja fuck you kusipää
Auervaara
Tähtilaiva Mannerheim
Tyttöjen pissamakin ovi jäi auki...
Rissotto marinaara
Introvertti psykoosissa
Mitä tänään syötäisiin?
eigassa on mukavaa
Minnan sankaribylle ja muuta sekalaista
Yksinkertaiset kissanhoito-ohjeet
Hienot makkarapötköt :)
Paskaperse ja Pornolehti pomppivat auringonlaskuun